На "шахеди" впливає нельотна погода, а не морози — Ігнат

Київ зранку 17 жовтня атакували іранські дрони-каміказе. Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

На іранські безпілотники "шахеди" (або дрони-камікадзе Shahed-136), які Росія використовує у війні проти України впливає нельотна погода, зокрема, шквальний, поривчастий вітер. Холод ніяк не заважає використовувати безпілотники.

Про це в ефірі Суспільного сказав Юрій Ігнат, речник командування Повітряних Сил Збройних сил України.

"Впливає тільки нельотна погода. Це може бути шквальний, поривчастий вітер, який може впливати на площину крила, яка велика, як у "шахеда". Тому вони (війська Росії — ред.) не будуть використовувати при таких штормових вітрах. А так, вони використовуються з акваторій Чорного та Азовського морів", — повідомив він.

Раніше в ЗСУ повідомляли, що зменшення застосування військами РФ "шахедів" проти України може бути пов'язано з морозами.

"Ні мороз, ні тепло не впливають на діяльність дронів, впливає певна погода, яка може заважати — це обмерзання. Тому неважливо чи плюс, чи мінус, вони будуть їх використовувати, коли вони будуть у них в наявності", — зазначив Ігнат.

"Основне, що може бути в таку пору — це самообмерзання, перехід з плюс у мінус при певній вологості повітря. Це може бути годину-дві-три, а потім вони можуть спокійно собі летіти в будь-яку морозну погоду. Це не є проблема. Хочу, щоб на цьому крапку поставили", — пояснив Ігнат.

Пауза у використанні Росією безпілотників, за словами Ігната, може бути через те, що або закінчилася нова партія дронів, або дещо "притримали" першу партію.

Він нагадав, що за даними розвідки, росіяни замовили 1740 дронів.

"Чи готовий Іран надавати їм в такій кількості дрони вже зараз, поки що невідомо. Під’їхала нова партія, можливо, морем. Є російські порти в Каспійському морі, які можуть без проблем приймати продукцію з того ж Ірану", — додав Ігнат.

Читайте також: РФ прагне отримати ракети від Ірану будь-яким способом, бо "Іскандерів" мало — ПС ЗСУ

Що відомо про іранські дрони у війні Росії проти України

13 вересня військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.

17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці.

За даними української розвідки, Росія загалом могла замовити в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе.

Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.

4 грудня в ЗСУ повідомили, що Росія рідше застосовує іранські дрони. Того ж дня ЗМІ повідомили, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.

Читайте також: Гучний звук та низька висота польоту. Як розпізнати і врятуватися від дронів-камікадзе