РФ може почати використовувати самостійно виготовлені іранські "Шахеди" вже наступного року — CNN

ЗМІ
Іранські дрони Shahed-136. Фото: mil.in.ua

Росія може почати використовувати іранські дрони-камікадзе "Shahed-136", виготовлені на власній території, вже у 2023 році.

Як повідомляє CNN із посиланням на власні джерела, Іран починає передавати Росії креслення та компоненти, необхідні для виготовлення безпілотників після того, як на початку цього місяця сторони уклали відповідну початкову угоду.

"Мета полягає в тому, щоб Росія виробила тисячі нових бойових безпілотників із використанням іранських компонентів та креслень. За словами джерела, якщо дві країни рухатимуться вперед повним ходом у реалізації свого плану, очікується, що виробництво може розпочатися за кілька місяців, і цілком можливо, що Росія зможе використати безпілотники на полі бою в Україні наступного року", — йдеться у повідомленні.

Такий крок зміцнить партнерство між Тегераном і Москвою і, ймовірно, викличе значний гнів з боку України та її західних союзників, включаючи США, зауважують журналісти.

Видання пояснює, що Тегеран та Москва домовились про цей крок після того, як CNN та інші ЗМІ повідомили, що до кінця року Іран готується відправити до Росії більше зброї, включаючи балістичні ракети малої дальності класу "земля-земля"та додаткові ударні безпілотники.

"Джерело, знайоме з оцінкою, сказало, що ці повідомлення викликали стурбованість в Ірані, що, мабуть, спонукало режим переглянути свій підхід до плану виробництва безпілотників у Росії, а не їхньої прямої передачі Іраном", — наголошує CNN.

За словами співрозмовника видання, процес виробництва ударних безпілотників не є складним у порівнянні з виробництвом іншої зброї.

Член іранського представництва при ООН у коментарі виданню прямо не спростував припущення про те, що Іран допоможе Росії виробляти безпілотники, але заявив, що країна дотримується принципів "суверенітету, незалежності, єдності та територіальної цілісності". Він також запевнив, що Іран та Росія "підтримували двосторонню оборонну, наукову та дослідницьку співпрацю" протягом багатьох років, ще до вторгнення Росії в Україну.

Що відомо

  • 13 вересня 2022-го військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.
  • Уранці 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Сили оборони збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці.
  • За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе.
  • США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.
  • 16 листопада Канада запровадила санкції проти іранських посадовців та установ, відповідальних за порушення країною прав людини та дестабілізацію міжнародної безпеки.

Читайте також

Асамблея НАТО визнала РФ державою-терористом, обстріл Херсона, бої на Донбасі. 271 день війни. Онлайн