Канада запровадила санкції проти виробника іранських дронів

Демонстраційний політ дронів під час навчань, що проводив Тегеран, 15 січня, 2021 р. Фото: Imamedia via AP

Канада запровадила санкції проти іранських посадовців та установ, відповідальних за порушення країною прав людини та дестабілізацію міжнародної безпеки. Під санкції потрапили виробники дронів-камікадзе, які використовує Росія у війні проти України.

Про це оголосили у МЗС Канади.

“До санкційного переліку було внесено шість фізичних та двох юридичних осіб. Ці санкції націлені проти високопосадовців, впливових прибічників режиму та компаній, що брали участь у грубому та систематичному порушенні прав людини в Ірані, в тому числі жорстоких утисках протестувальників та шкідливих діях режиму закордоном”, — йдеться у повідомленні.

Дві внесені до переліку юридичні особи — “ключові для дій режиму, спрямованих на дестабілізацію міжнародного миру й безпеки, зокрема продаж зброї та використання іранських військових для допомоги російським силам у використані іранського озброєння”.

Йдеться про пов’язану із Корпусом вартових Ісламської революції виробничо-дослідну компанію “Shahed Aviation Industries”, яка випускає дрони-камікадзе, що використовуються Росією для ударів по території України.

Друга компанія, що потрапила під канадські санкції, — це державна “Qods Aviation Industries”, яка теж виробляє дрони для продажу Росії.

Усе майно та кошти підсанкційних осіб та території Канади заморожується, а їм самим забороняється в’їзд до країни.

Загалом канадські санкції діють проти 280 юридичних та фізичних осіб в Ірані. Канада ще в 2012-му році визнала Іран державою-спонсором тероризму та розірвала дипломатичні відносини із країною.

Що відомо

  • 13 вересня 2022-го військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва. Уранці 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Сили оборони збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці.
  • За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе.
  • США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.

Читайте також

"Вони довго мріяли про дитину". Спогади про подружжя, яке загинуло в Києві від удару дрону-камікадзе

"Вийду на балкон і буду дулі тикати тим безпілотникам". Як Київ оговтується від атаки дронів-камікадзе

Гучний звук та низька висота польоту. Як розпізнати і врятуватися від дронів-камікадзе