Армія РФ не має ресурсів для стратегічного прориву фронту в Україні — Каволі

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі. AP/Virginia Mayo

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО у Європі генерал Крістофер Каволі заявив, що армія РФ не має необхідної кількості ресурсів для "стратегічного прориву" фронту в Україні.

Про це він сказав під час засідання військового комітету начальників штабів оборони Альянсу 16 травня, передає кореспондентка Суспільного.

"Росіяни не мають необхідної кількості (військ, — ред.) для стратегічного прориву. Ми в це не віримо. Мало того, вони не мають навичок і можливостей, щоб це зробити, щоб діяти у такому масштабі, необхідному для використання будь-якого прориву для отримання стратегічної переваги", — сказав Каволі.

Командувач сил НАТО у Європі зазначив, що у росіян є здатність просуватись на місцевому рівні, і "вони дещо з цього зробили", але "зазнали певних локальних втрат".

Каволі наголосив, що перебуває у "дуже тісному контакті" колегами із ЗСУ і висловив впевненість, що українська армія триматиме лінію фронту й надалі.

Відповідаючи на питання, чи почала Росія літній наступ він зазначив, що неможливо знати напевно, що "противник збирається робити".

"Очевидно, вони (росіяни — ред.) наступають на південний схід, у бік Харкова. Очевидно, вони мають намір повернути частину території, яку втратили торік в Україні. Точна послідовність і те, як вони збираються це зробити, може бути не зовсім зрозумілою, але краще залишити такі речі нашим українським колегам. Вони, ймовірно, не розповідають, скільки вони знають про наміри іншої сторони. Чи це літній наступ? Знаєте, ніколи не можна бути впевненим", — сказав він.

Водночас генерал зауважив, що союзники не бачать великих ресурсів, які "десь накопичуються".

"У Росії зараз проходить стандартна мобілізація – призов на військову службу раз на пів року. Але поки що це майже не пов’язано з конфліктом", — сказав Каволі.

Зі свого боку голова військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що "ситуація не змінюється настільки, щоб українська влада почала переговори з РФ".

"Я вважаю, що ЗСУ борються за те, щоб повернути землю, яка належить їм. А це важко. Для цього потрібно багато зробити. І це буде непросто, але росіянам теж нелегко повернути те, що українська армія відвоювала у них, тому що ЗСУ повернули 50% території, яку Росія захопила на початку війни. Тож російські сили зараз захоплюють це, але це не стратегічні досягнення, це не стратегічні успіхи", — сказав він.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на 16 травня, Сили оборони зірвали плани російських військ зайти вглиб Вовчанська та закріпитися, їхня активність на Харківському напрямку значно знизилась.

Про все, що відбувається в Харківській області, можете стежити в онлайн-стрічці від редакції Суспільне Харків.