ЄС виділив 28 мільйонів євро на подолання криз в Україні, на Кавказі та Західних Балканах

ЄС виділив 28 мільйонів євро на подолання криз в Україні, на Кавказі та Західних Балканах

ЄС виділив 28 мільйонів євро на подолання криз в Україні, на Кавказі та Західних Балканах
. УНІАН

Європейський союз затвердив гуманітарний бюджет, за яким 28 мільйонів євро буде спрямовано на фінансування проєктів для подолання криз, спричинених пандемією коронавірусу та змінами клімату в Україні, на Західних Балканах та на Кавказі.

"Гуманітарні потреби зростають у всьому світі, і нам потрібен відповідний бюджет. Наш збільшений бюджет дозволить ЄС продовжувати відігравати провідну глобальну роль у реагуванні на кризи, що виникають та вже існують. Зрештою, гуманітарна допомога полягає в порятунку життя. Однак розрив між фінансовими ресурсами, що надаються донорами, і гуманітарні потребами, що швидко зростають у 2021, збільшується", - зазначив комісар з управління кризовими ситуаціями Янеш Ленарчич, передає пресслужба Єврокомісії.

Загальний річний гуманітарний бюджет на 2021 рік затверджено у розмірі 1,4 мільярди євро. У порівнянні з минулим роком, коли бюджет становив 900 мільйонів євро, його збільшили на понад 60%.

"Оскільки зміна клімату збільшує вразливість громад до гуманітарних криз, фінансування також допоможе вразливим верствам населення в країнах, схильних до стихійних лих, краще підготуватися до різних природних небезпек, таких як повені, лісові пожежі, землетруси та циклони", - зазначили у ЄК.

Зокрема, 505 мільйонів євро буде виділено для підтримки потерпілих від тривалої кризи басейну озера Чад (Нігерія, Нігер, Камерун, Чад), а також для потерпілих від продовольчої кризи, що розвивається на тлі конфліктів у Буркіна-Фасо, Малі, Мавританії та Нігері. Окрім того, ці гроші підуть на підтримку переміщених осіб внаслідок зробйних конфліктів у Південному Судані, Центральноафриканській Республіці та Африканському Розі (Сомалі та Ефіопія).

Ще 385 мільйонів Єврокомісія виділила на підтримку Близького сходу і Туреччини на допомогу постраждалим від кризи у Сирії та Ємені.

"Європейський Союз також продовжить надавати допомогу азіатським країнам, таким як Афганістан, де конфлікт був кваліфікований як один із найбільш смертоносних конфліктів у світі, і Бангладеш, де нині перебуває майже мільйон біженців рогінджа з М'янми", - йдеться в повідомленні Єврокомісії.

180 мільйонів євро буде направлено вразливим верствам населення в Азії, а також у Венесуелі та Колумбії.

Решта фінансування, 302 мільйони євро буде використана для гуманітарної авіації ЄС та на непередбачені гуманітарні кризи або раптові піки чинних криз.

Що відомо

  • Європейська комісія пропонує ввести більш жорсткі вимоги до мандрівників, які в'їжджають до країн Європейського союзу. Зокрема, подорожувальникам пропонується обов'язково надавати негативний ПЛР-тест та проходити карантин.
  • Європейське агентство з безпечності харчових продуктів визнало їстівними личинки борошняних хрущаків на території Євросоюзу.
  • В Організації Об'єднаних Націй вважають, що через спалах COVID-19 перед загрозою гострого голоду у світі постануть 265 мільйонів осіб. За наявними оцінками, минулого року людей, які не були забезпечені їжею достатньою мірою, було вдвічі менше.
На початок