Єврокомісія хоче посилити вимоги в'їзду до країн ЄС. Що пропонується

Єврокомісія хоче посилити вимоги в'їзду до країн ЄС. Що пропонується

Офiцiйно
Єврокомісія хоче посилити вимоги в'їзду до країн ЄС. Що пропонується
. AP/ DPA (Photostream)

Європейська комісія пропонує ввести більш жорсткі вимоги до мандрівників, які в'їжджають до країн Європейського союзу. Зокрема, подорожувальникам пропонується обов'язково надавати негативний ПЛР-тест та проходити карантин.

Про це повідомляє пресслужба Європейської комісії.

Як повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, це було зроблено, щоб боротися з новими штамами коронавірусу.

"Ситуація в Європі з новими варіантами змусила нас приймати важкі, але необхідні рішення. Нам потрібно зберігати безпеку та перешкоджати несуттєвим подорожам. Сьогодні (25 січня – ред.) ми пропонуємо нові заходи щодо подорожей ЄС. Ми продовжимо координацію. Це єдиний спосіб досягти успіху", – написала вона.

За її словами, в ЄС планують уникнути закриття кордонів.

Країни-члени ЄС повинні запровадити додаткові заходи для забезпечення безпечних подорожей до ЄС. Це стосуватиметься тих, хто подорожує до ЄС з важливих причин, громадян ЄС та тих, хто має право на проживання в країнах-членах ЄС, а також членів їх сімей. Окрім цього стосується і тих, хто подорожує з країн, для яких скасовано несуттєве обмеження подорожей.

Тестування

Країни ЄС повинні вимагати від мандрівників проходження та надання негативного тесту ПЛР на COVID-19 перед вильотом. Цей тест мандрівники мають зробити щонайменше за 72 години до вильоту.

Громадяни ЄС, жителі та члени їх сімей повинні мати можливість пройти тест після прибуття.

Самоізоляція

Обов'язкове тестування може поєднуватися з вимогою самоізоляції, карантину та відстеження контактів, а також додатковим тестуванням, якщо це буде потрібно. Самоізолюватися люди мають на строк до 14 днів, за умови, що країна-член ЄС пред'являє ті самі вимоги до своїх громадян під час подорожі що й та ж країна, яка не входить до ЄС.

Винятки можуть бути зроблено для деяких категорій мандрівників, якщо ці вимоги будуть перешкоджати самій цілі подорожі. Зокрема, транспортні та транскордонні працівники повинні бути звільнені від вимоги пред'являти негативний тест ПЛР і можуть вимагати лише негативного тесту швидкого антигену після прибуття. Існують також конкретні правила для екіпажу.

Країни ЄС повинні вимагати, щоб особи, які в'їжджають до ЄС, подавали "форму локатора пасажирів" відповідно до чинних вимог щодо захисту даних. Для цього слід розробити загальну європейську форму локації пасажирів.

Подорожі до країн, де виявлені нові штами вірусу

Для поїздок до країн, де виявляють нові штами коронавірусу, країни ЄС повинні систематично вводити заходи безпеки, такі як самоізоляція, карантин та відстеження контактів на період до 14 днів. Зокрема, мандрівники мають піти на карантин та пройти додаткові тести до або після прибуття.

Вимоги до скасування обмежень

Як повідомляють у Європейській комісії, розглядаючи питання про скасування обмежень на необов’язкові поїздки до ЄС із країн, що не входить до ЄС, повинно врахувати рівень повідомлень про випадки, рівень тестування, рівень позитивності тесту, а також частоту варіантів, що викликають занепокоєння.

Повинні застосовуватися наступні критерії, що відображають останні наукові поради:

  • кількість нових повідомлень про випадки COVID-19 за 14-денний період (загальна кількість нових повідомлень на 100 тис. населення за попередні 14 днів на регіональному рівні) має бути не вище 25;
  • швидкість тестування має перевищувати 300;
  • рівень позитивності тесту (тобто відсоток позитивних тестів серед усіх тестів на COVID-19, проведених за попередні сім днів), не вище 4%;
  • природу вірусу, присутнього в країні, зокрема, чи були виявлені варіанти, що викликають занепокоєння вірусу.

Що відомо

  • У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Через це понад 20 країн призупинили авіасполучення з Британією.
  • У Швейцарії та Норвегії виявили перші випадки зараження мутантною формою коронавірусу, раніше зафіксованої у Британії.
  • Болгарія вимагатиме у всіх туристів, які в'їжджають на територію країни, негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.
На початок