Наслідком пандемії може стати глобальний голод — ООН

Наслідком пандемії може стати глобальний голод — ООН

Наслідком пандемії може стати глобальний голод — ООН
Associated Press

В Організації Об'єднаних Націй вважають, що через спалах COVID-19 перед загрозою гострого голоду у світі постануть 265 мільйонів осіб. За наявними оцінками, минулого року людей, які не були забезпечені їжею достатньою мірою, було вдвічі менше.

В оприлюдненій 21 квітня Глобальній доповіді про продовольчі кризи йдеться про те, що наступним відчутним наслідком пандемії коронавірусу може стати глобальний голод. Деякі з найбідніших країн рятуватимуть людей від епідемії, але потім вони стануть жертвами недоїдання.

Песимістичну доповідь підготували Департамент ООН із продовольства та сільського господарства, Всесвітня продовольча програма і 14 інших організацій, повідомляє The Guardian.

"COVID-19 є потенційною катастрофою для мільйонів, які й без того висять на волосині", — заявив головний економіст Всесвітньої продовольчої програми Аріф Хусейн.

За його словами, найбільш чутливими до поглиблення економічних проблем є ті категорії населення, які можуть втратити доступ до їжі через відсутність роботи. На думку Хусейна, для запобігання цьому слід вдатися до швидких заходів щодо забезпечення продовольством і гуманітарною допомогою найвразливіших регіонів.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутереш заявив, що оприлюднена доповідь має бути закликом до дії.

"Потрясіння, викликані пандемією COVID-19, можуть призвести до ще більшого лиха для родин і громад. У цей час величезних глобальних проблем, від конфліктів до кліматичних потрясінь і економічної нестабільності, ми повинні подвоїти наші зусилля щодо боротьби з голодом і недоїданням. У нас є інструменти та ноу-хау. Нам потрібна політична воля і постійна прихильність з боку лідерів і націй", — написав Гутереш у передмові до доповіді.

Оприлюднена доповідь підкріплює побоювання щодо того, що світ може зіткнутися з повторенням зростання цін на продовольство у 2007-2008 роках, який, своєю чергою, призвів до масштабних політичних потрясінь. Їх наслідки досі відчуваються у країнах Близького сходу, Азії та Латинської Америки, зазначає видання.

Що відомо

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди