В Організації Об'єднаних Націй вважають, що через спалах COVID-19 перед загрозою гострого голоду у світі постануть 265 мільйонів осіб. За наявними оцінками, минулого року людей, які не були забезпечені їжею достатньою мірою, було вдвічі менше.
В оприлюдненій 21 квітня Глобальній доповіді про продовольчі кризи йдеться про те, що наступним відчутним наслідком пандемії коронавірусу може стати глобальний голод. Деякі з найбідніших країн рятуватимуть людей від епідемії, але потім вони стануть жертвами недоїдання.
Песимістичну доповідь підготували Департамент ООН із продовольства та сільського господарства, Всесвітня продовольча програма і 14 інших організацій, повідомляє The Guardian.
"COVID-19 є потенційною катастрофою для мільйонів, які й без того висять на волосині", — заявив головний економіст Всесвітньої продовольчої програми Аріф Хусейн.
За його словами, найбільш чутливими до поглиблення економічних проблем є ті категорії населення, які можуть втратити доступ до їжі через відсутність роботи. На думку Хусейна, для запобігання цьому слід вдатися до швидких заходів щодо забезпечення продовольством і гуманітарною допомогою найвразливіших регіонів.
Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутереш заявив, що оприлюднена доповідь має бути закликом до дії.
"Потрясіння, викликані пандемією COVID-19, можуть призвести до ще більшого лиха для родин і громад. У цей час величезних глобальних проблем, від конфліктів до кліматичних потрясінь і економічної нестабільності, ми повинні подвоїти наші зусилля щодо боротьби з голодом і недоїданням. У нас є інструменти та ноу-хау. Нам потрібна політична воля і постійна прихильність з боку лідерів і націй", — написав Гутереш у передмові до доповіді.
Оприлюднена доповідь підкріплює побоювання щодо того, що світ може зіткнутися з повторенням зростання цін на продовольство у 2007-2008 роках, який, своєю чергою, призвів до масштабних політичних потрясінь. Їх наслідки досі відчуваються у країнах Близького сходу, Азії та Латинської Америки, зазначає видання.
Що відомо
- Через пандемію коронавірусу зменшення доходу на душу населення спостерігатиметься у 170 країнах.
- Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) Анхель Гурріа вважає, що економічний шок від спалаху COVID-19 вже перевершив шок від фінансової кризи 2008 року.
- 22 березня президент Зеленський поспілкувався телефоном з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою та обговорив розширення програми співпраці України з МВФ.
- Через тиждень директорка МВФ Кристаліна Георгієва заявила, що фонд досягнув значного прогресу в переговорах з Україною щодо більшої фінансової підтримки.
- Міжнародний валютний фонд виділить $50 мільярдів на підтримку країн, що постраждали від коронавірусу.