Перейти до основного змісту
Країни Євросоюзу домовилися про взаємне визнання тестів на COVID-19

Країни Євросоюзу домовилися про взаємне визнання тестів на COVID-19

Країни Євросоюзу домовилися про взаємне визнання тестів на COVID-19
. Суспільне Миколаїв

Країни-члени Європейського союзу домовилися про взаємне визнання результатів тестів на COVID-19.

Відповідне рішення було ухвалено під час саміту країн Євросоюзу.

Зокрема, запропоновані рекомендації містять заклик визнавати результати експрес-тестування на антигени та ПЛР-тестів, обмінюватися стандартизованим набором даних, розробити загальний список експрес-тестів на антигени коронавірусу, визначити пріоритетні ситуації для їхнього використання.

"Взаємне визнання результатів тестів на інфекцію SARS-CoV2, що проводяться сертифікованими органами охорони здоров’я, є важливим для полегшення транскордонного пересування, відстеження та лікування транскордонних контактів", - йдеться у заяві Ради Європи.

Окрім того, країнам-членам альянсу рекомендується продовжити використовувати експрес-тестування та забезпечити проведення швидких тестів на антиген кваліфікованим медичним персоналом або навченими операторами.

Що відомо

  • Європейська комісія заявила, що до кінця січня 2021 року країни ЄС мають розробити єдину стратегію запровадження сертифікатів вакцинації, які будуть визнаватися на території об'єднання та за його межами.
  • Міністерство охорони здоров'я планує розпочати кампанію з вакцинації населення від коронавірусу орієнтовно в середині лютого. Для щеплення використовуватимуть препарати китайського розробника Sinovac та американського Pfizer.
  • Оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • У світі вже розповсюджено понад 39 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу у щонайменше 49 країнах з високим рівнем доходу. При цьому найбідніша держава отримала тільки 25 доз.
  • Мешканці Польщі, які пройдуть курс щеплень проти COVID-19, отримають документи про вакцинування у вигляді QR-коду.
  • Одним з перших подібний документ запроваджує Ізраїль – вже з 17 січня громадяни країни, які зробили щеплення зможуть уникати обмежень, пов'язаних з локдауном. Аналогічні документи планують вводити також Данія та Угорщина. Водночас у Франції від "ковідних паспортів" відмовилися через суспільну критику.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.

Топ дня

Вибір редакції

На початок