Перейти до основного змісту
ЄС збирається розробити єдину систему сертифікатів вакцинації до кінця січня

ЄС збирається розробити єдину систему сертифікатів вакцинації до кінця січня

ЄС збирається розробити єдину систему сертифікатів вакцинації до кінця січня
. AP

Європейська комісія заявила, що до кінця січня 2021 року країни ЄС мають розробити єдину стратегію запровадження сертифікатів вакцинації, які будуть визнаватися на території об'єднання та за його межами.

"Комісія працює з державами-членами над сертифікатами про вакцинацію у повній відповідності до законодавства ЄС про захист даних, що може забезпечити безперервність лікування. До кінця січня буде 2021 року узгоджений загальний підхід, який дозволить швидко використовувати сертифікати держав-членів у системах охорони здоров'я на всій території ЄС і за його межами", — йдеться у стратегії вакцинації ЄС і заходів з боротьби з пандемією на сайті Єврокомісії.

Згідно з документом, свідоцтва про вакцинацію дозволять чітко фіксувати історію вакцинації кожної людини та моніторити ймовірні побічні ефекти. При цьому перевірити записи можна буде у всіх державах-членах ЄС, а у світі їх координуватиме Всесвітня організація охорони здоров'я. Прогнозується, що такі сертифікати зможуть бути корисними у майбутньому й в інших цілях, які не пов'язані з пандемією.

Зазначається, що мережа електронної охорони здоров'я eHealth визначить мінімальний набір даних, необхідний для таких сертифікатів на рівні ЄС: унікальний ідентифікатор і відповідний фреймворк, що забезпечує конфіденційність і безпеку.

Читайте також: Вакциновані. Як у світі проходить щеплення від COVID-19 та як почуваються люди, які його вже зробили

Згідно зі стратегією, держави-члени також повинні:

  • вакцинувати щонайменше 80% людей населення старше 80 років і 80% фахівців в області охорони здоров'я і соціального захисту;
  • вакцинувати 70% всього дорослого населення до літа 2021 року;
  • працювати з компаніями, щоб цілком використовувати потенціал ЄС для збільшення виробничих потужностей з виробництва вакцин;
  • оновити свої стратегії тестування, щоб врахувати нові варіанти штаму COVID-19 і розширити використання експрес-тестів на антигени.

Комісія також закликала держави-членів продовжувати застосовувати у рамках карантинних обмежень вимоги до соціальної дистанції, обмеження і відстеження соціальних контактів, а також координувати обмеження на поїздки. Крім того, комісія запропонувала підтримати прискорення вакцинації у країнах Східної Європи, які не входять до ЄС, на західних Балканах та в Африці.

Документ буде представлений на затвердження лідерам країн ЄС на саміті 21 січня.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я планує розпочати кампанію з вакцинації населення від коронавірусу орієнтовно в середині лютого. Для щеплення використовуватимуть препарати китайського розробника Sinovac та американського Pfizer.
  • Оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • У світі вже розповсюджено понад 39 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу у щонайменше 49 країнах з високим рівнем доходу. При цьому найбідніша держава отримала тільки 25 доз.
  • Мешканці Польщі, які пройдуть курс щеплень проти COVID-19, отримають документи про вакцинування у вигляді QR-коду.
  • Одним з перших подібний документ запроваджує Ізраїль – вже з 17 січня громадяни країни, які зробили щеплення зможуть уникати обмежень, пов'язаних з локдауном. Аналогічні документи планують вводити також Данія та Угорщина. Водночас у Франції від "ковідних паспортів" відмовилися через суспільну критику.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.
Топ дня
Вибір редакції
На початок