ВООЗ поки не радить вводити "ковідні паспорти" для мандрівників

ВООЗ поки не радить вводити "ковідні паспорти" для мандрівників

ВООЗ поки не радить вводити "ковідні паспорти" для мандрівників
. Unsplash

У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.

Про це повідомляється на сайті ВООЗ.

"З огляду на, що вплив вакцин на скорочення передачі вірусу ще невідомо, а доступність вакцин в цей час занадто обмежена, комітет з надзвичайних ситуацій з COVID-19 рекомендував країнам не вимагати докази вакцинації від мандрівників", – йдеться у повідомленні.

Комітет рекомендував країнам застосовувати скоординовані, засновані на фактичних даних заходи щодо забезпечення безпечних поїздок.

Окрім цього на засіданні комітету, яке відбулося 14 січня, закликали уникати географічних маркерів при найменуванні нових штамів коронавірусу, а натомість розробити стандартизовану систему найменування.

Також комітет ВООЗ наголосив на необхідності рівноправного доступу до вакцин через механізм COVAX.

"Комітет настійно рекомендував виробникам вакцин швидко надавати ВООЗ дані про безпечність та ефективність для внесення в списки для використання в надзвичайних ситуаціях. Відсутність таких даних є перешкодою для забезпечення своєчасних і справедливих поставок вакцин на глобальному рівні", – додали у ВООЗ.

Що відомо

  • ВООЗ 14 січня скликала термінове засідання через мутації COVID-19.
  • Уряд Греції звернувся до Єврокомісії з пропозицією запровадити паспорти вакцинації для тих, хто зробив щеплення від коронавірусу.
  • Мешканці Польщі, які пройдуть курс щеплень проти COVID-19, отримають документи про вакцинування у вигляді QR-коду.
  • Одним з перших подібний документ запроваджує Ізраїль – вже з 17 січня громадяни країни, які зробили щеплення зможуть уникати обмежень, пов'язаних з локдауном. Аналогічні документи планують вводити також Данія та Угорщина. Водночас у Франції від "ковідних паспортів" відмовилися через суспільну критику.
  • З 18 січня Велика Британія має закрити туристичні коридори та посилити прикордонний контроль через поширення нових штамів коронавірусу.
На початок