Міністерство охорони здоров'я планує розпочати кампанію з вакцинації населення від коронавірусу орієнтовно в середині лютого. Для щеплення використовуватимуть препарати китайського розробника Sinovac та американського Pfizer.
Про це Суспільному розповіла член фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук за підсумками онлайн наради депутатів з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим.
Кравчук повідомила, що на першому етапі, що має стартувати в середині лютого, планується вакцинувати приблизно 365 тисяч людей. Серед них — медики, які безпосередньо контактують з хворими на COVID-19, військові у зоні ООС, а також пацієнти та працівники геріатричних пансіонатів.
Другий етап розпочнеться орієнтовно з кінця березня. Він має охопити приблизно 2,5 мільйони людей. "Тоді вже почнеться вакцинація людей із супутніми захворюваннями, які перебувають в групі ризику, решта медиків, інші військові, які служать в ЗСУ" — розповіла член фракції.
Загалом вакцинацію проводитимуть у п'ять етапів. Для щеплення планують використовувати препарати китайської компанії Sinovac і американської Pfizer. За прогнозом МОЗ, найближчим часом в Україну доставлять 700 тисяч доз вакцини Sinovac та 210 тисяч доз Pfizer в рамках механізму COVAX.
"Загалом від COVAX очікуємо постачання 8 мільйонів доз", - додала Кравчук.
Вакцинацію в Україні проводитимуть в пунктах щеплення, яких налічується 11 тисяч по країні. У разі необхідності, їх кількість збільшать. Також працюватимуть мобільні бригади.
Чи будуть платними вакцини
За словами народної депутатки, витрати на вакцинацію візьме на себе держава.
"Ми також запитували (міністра Степанова - ред.), чи буде робитися щеплення на комерційній основі. Є молоді люди, які можуть собі дозволити заплатити 700 гривень за щеплення, то це, очевидно, вже буде фізично доступно в другому півріччі", - сказала Кравчук.
Вона пояснила, що виробники вакцин, в першу чергу, працюють напряму з державами, які замовляють мільйонні дози.
"В принципі, платна вакцинація доступна і зараз, але виробники напряму контрактують з державами", - зазначила Кравчук.
Чому посередником обрали Crown Agents
Представниця фракції "Слуга народу", посилаючись на слова Степанова, повідомила, що МОЗ обрав міжнародну компанію Crown Agents як посередника, оскільки "це виправдано в плані більш швидкої логістики".
"Також начебто їхні послуги коштують не 5%, а близько 2 відсотків", - зазначила Кравчук.
Говорячи про умови зберігання вакцини, Степанов повідомив, що є відповідний план транспортування та зберіганні препаратів. "Є потужності як ДП "Укрвакцина", так і будуть залучати приватні компанії, які мають в розпорядженні камери з дуже низькими температурами. Я так розумію, що компанія Crown Agents умови логістики та зберігання будуть забезпечувати", - розповіла нардепка за підсумками наради з керівництвом МОЗ.
Що відомо
- Станом на ранок 16 січня в Україні зареєстровано 7 729 нових випадків захворювання на COVID-19, одужали 9 792 особи, померли — 144 особи.
- Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що медичні заклади України повністю забезпечені тестами на виявлення COVID-19 та можуть робити до 100 тисяч тестувань на добу.
- Закупівлю вакцини від COVID-19 для України буде здійснювати міжнародна компанія Crown Agents.