Ізраїль продовжив локдаун до кінця січня та змінив правила в'їзду

Ізраїль продовжив локдаун до кінця січня та змінив правила в'їзду

Ізраїль продовжив локдаун до кінця січня та змінив правила в'їзду
Біньямін Нетаньягу. AP

Ізраїльський уряд вирішив продовжити локдаун через пандемію коронавірусу до 31 січня.

"Ми опинилися в розпалі важких перегонів між кампанією з вакцинації та зростанням захворюваності у світі через мутації", - відзначив прем'єр-міністр країни Беньямін Нетаньяху, передає The Jerusalem Post.

Він закликав усіх громадян дотримуватися обмежень, зокрема й ультраортодоксальних євреїв, серед яких зареєстровано найбільшу кількість випадків захворювань одночасно зі значною кількістю порушень карантину.

Міністерство охорони здоров'я країни просило продовжити дію обмежень щонайменше ще на 2 тижні, однак уряд погодився на локдаун тільки до 31 січня.

За словами уповноваженого з питань протидії коронавірусу Нашмана Аша, наразі вже 30-40% нових хворих заразилися новим штамом, який виявили у Великій Британії. На його думку, більшість хворих матимуть цей штам вже за кілька тижнів.

Окрім того, уряд Ізраїлю вирішив змінити правила в'їзду іноземців до країни: мандрівники мають надати при в'їзді негативний тест на коронавірус, зроблений ними не пізніше, ніж за 72 години до в'їзду.

За добу 18 січня в країні було зареєстровано 10 021 новий випадок захворювання на COVID-19.

Що відомо

  • Європейська комісія заявила, що до кінця січня 2021 року країни ЄС мають розробити єдину стратегію запровадження сертифікатів вакцинації, які будуть визнаватися на території об'єднання та за його межами.
  • Міністерство охорони здоров'я планує розпочати кампанію з вакцинації населення від коронавірусу орієнтовно в середині лютого. Для щеплення використовуватимуть препарати китайського розробника Sinovac та американського Pfizer.
  • Оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • У світі вже розповсюджено понад 39 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу у щонайменше 49 країнах з високим рівнем доходу. При цьому найбідніша держава отримала тільки 25 доз.
  • Мешканці Польщі, які пройдуть курс щеплень проти COVID-19, отримають документи про вакцинування у вигляді QR-коду.
  • Одним з перших подібний документ запроваджує Ізраїль – вже з 17 січня громадяни країни, які зробили щеплення зможуть уникати обмежень, пов'язаних з локдауном. Аналогічні документи планують вводити також Данія та Угорщина. Водночас у Франції від "ковідних паспортів" відмовилися через суспільну критику.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.
На початок