На окупованих територіях вербують "миротворців" у Нагірний Карабах — розвідка

На окупованих територіях вербують "миротворців" у Нагірний Карабах — розвідка

На окупованих територіях вербують "миротворців" у Нагірний Карабах — розвідка
УНІАН

Російські окупанти на окупованих територіях Донеччини та Луганщини вербують тих, хто отримав російське громадянство, до так званих "миротворчих" підрозділів у Нагірний Карабах.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

"На тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях здійснюється вербування осіб з російським громадянством з метою комплектування так званих “миротворчих” підрозділів для виконання завдань у Нагірному Карабасі", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляють, що російські куратори проводять заходи з прискорення примусової паспортизації населення на окупованих територіях.

Так, для проходження військової служби у незаконних збройних формуваннях РФ обов'язковою умовою є наявність російського паспорта.

Також за інформацією розвідки, окупанти розглядають можливість запровадження обмеження прав для людей, які мають паспорт громадянина України.

"Зокрема, передбачається позбавити їх “виборчого права”, можливості укладати цивільноправові угоди, які потребують нотаріального посвідчення", - йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • 10 листопада у Єревані спалахнули акції протесту після того, як прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви із президентами Азербайджану та Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху. Через заворушення та заклики до повалення влади затримали щонайменше шістьох демонстрантів.
  • На початку жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 22 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що азербайджанські війська встановили повний контроль над кордоном з Іраном.
  • 9 листопада у повітряному просторі Вірменії поблизу кордону з Азербайджаном був збитий військовий гелікоптер Мі-24 Російської Федерації. МЗС Азербайджану визнало, що вертоліт був збитий їхніми військовими і пообіцяло виплатити компенсації.
  • Цього ж дня військові Азербайджану взяли під контроль стратегічно важливе місто Шуша.
На початок