Січневий карантин в Україні не вплине на курс валют, більш того – є підстави для зміцнення гривні, адже багато підприємств продовжують працювати, а кон’юнктура на зовнішніх ринках сприяє притоку валюти в країну.
Про це заявив радник президента України з питань економіки Олег Устенко.
"Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності у сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не здійснить суттєвого впливу на курс валют в Україні", – зазначив Устенко.
Радник президента зауважив, що на курс валюти в Україні впливає низка чинників.
"По-перше, це стан зовнішніх ринків, який зараз активно поліпшується. Зокрема, зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали й сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку створюватиме тиск на іноземні валюти та сприятиме зміцненню гривні", – зазначив він.
По-друге, за словами Устенка, приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитному ресурсу.
"Це можна простежити по зростанню міжнародних резервів України, які зараз найбільші за останні 10 років", – зауважив він.
Таким чином, за словами Устенка, створюються підстави для зміцнення національної валюти. Він нагадав, що за прогнозами міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у 2021 році курс національної валюти може становити 28,6 грн/дол. А експерти очікують, що курс гривні в поточному році коливатиметься в межах 27-29,5 грн/дол.
Що відомо
- 14 січня Нацбанк підвищив офіційний курс гривні 14 січня на 7,55 копійки і встановив його на рівні 27,97 UAH/USD.
- Національний банк України прогнозує незначний вплив на економіку анонсованого урядом карантину у січні і заявляє, що "карантин вихідного дня" також має несуттєві наслідки.
- У листопаді 2020 року споживчі ціни підвищилися на 1,3%, зокрема найбільше подорожчали продукти харчування, житлово-комунальні послуги і транспорт.
- Українська гривня за індексом Біг Мака опинилася в п'ятірці найбільш недооцінених валют світу.
- Більшість громадян України більше бояться наслідків для української економіки від введення карантину, ніж епідемії коронавірусу на території країни.
- Президент Володимир Зеленський назвав зміцнення гривні причиною закриття підприємств в Україні.
Читайте також
Електронна гривня. Як і навіщо центральні банки працюють над власними цифровими валютами
"Курс має бути гнучким". Експерт розповів про наслідки знецінення гривні для української економіки"
"Упевнені, що втримаємо курс". Радник Зеленського спрогнозував, що буде з економікою