Овочі, газ і цигарки. Які товари та послуги найбільше подорожчали у листопаді

Овочі, газ і цигарки. Які товари та послуги найбільше подорожчали у листопаді

Овочі, газ і цигарки. Які товари та послуги найбільше подорожчали у листопаді
. pixabay

У листопаді 2020 року споживчі ціни підвищилися на 1,3%, зокрема найбільше подорожчали продукти харчування, житлово-комунальні послуги і транспорт.

"Інфляція на споживчому ринку в листопаді 2020 року порівняно із жовтнем 2020 року становила 1,3%, з початку року – 4,1%. Базова інфляція в листопаді 2020 року порівняно із жовтнем 2020 оку становила 0,7%, з початку року – 4,2%", — йдеться в повідомленні Державної служби статистики.

Згідно з ним, у порівнянні з жовтнем у листопаді ціни на продукти харчування і безалкогольні напої зросли на 1,4%, на житлово-комунальні послуги — на 8%, на транспорт — на 0,9%, на алкогольні і тютюнові вироби — на 0,8%, на послуги, пов'язані з охороною здоров'я — на 0,7%, на побутову техніку — на 0,4%.

У Держстаті зазначили, що з продуктів харчування найбільше (на 9,4–6,3%) подорожчали овочі, цукор, яйця та соняшникова олія. На 2,5–1,1% зросли ціни на продукти переробки зернових, сало, хліб, молоко та молочні продукти, масло. Водночас на 5,1% подешевшали фрукти, на 1,1% – свинина. Алкоголь майже не порожчав, а от тютюнові вироби — на 1,7%.

Зростання тарифівм відбулося за рахунок підвищення цін на природний газ на 26,7%, а також тарифів на опалення – на 8,6%. Ціни на транспорт зросли за рахунок подорожчання палива та мастил – на 3,1%, а також автомобілів – на 0,7%.

Ціни зв'язок і освіту майже не змінилися і зросли на 0,1%, а ціни на ресторани та готелі — на 0,3%. Водночас ціни на одяг і взуття знизилися на 2,5%, зокрема взуття – на 2,8%, одяг – на 2,3%.

Що відомо

  • Офіційний курс гривні на 9 грудня встановлений на рівні 28,08 гривні/долар, таким чином валюта зміцнилася на 16 копійок.
  • Національний банк знизив облікову ставку з 11% до 10%, щоб повернути інфляцію в запланований діапазон та підтримати економічне зростання в Україні.
  • У вересні 2020 року споживчі ціни підвищилися на 0,5%, зокрема, подорожчали одяг і взуття, житлово-комунальні послуги і послуги, пов'язані з охороною здоров'я і освітою.
  • Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що понад чверть населення України перебуває за межею бідності.
На початок