"Несуттєвий вплив". Які наслідки січневого карантину прогнозує Нацбанк

"Несуттєвий вплив". Які наслідки січневого карантину прогнозує Нацбанк

"Несуттєвий вплив". Які наслідки січневого карантину прогнозує Нацбанк
УНІАН

Національний банк України прогнозує незначний вплив на економіку анонсованого урядом карантину у січні і заявляє, що "карантин вихідного дня" також має несуттєві наслідки.

"Анонсовані урядом карантинні обмеження на січень 2021 року, за нашими оцінками, несуттєво впливатимуть на економічну активність, споживчий попит і відповідно на інфляцію", — йдеться в повідомленні НБУ.

За оцінками Нацбанку, вплив "карантину вихідного дня" був порівняно незначним, хоча й призвів до погіршення настроїв бізнесу та споживачів. При цьому НБУ Н і надалі очікує помірне зростання інфляції.

"Надалі з огляду на низьку базу порівняння очікується подальше зростання споживчих цін у наступні місяці", — зазначили у відомстві.

У Нацбанку додали, що інфляція у листопаді виявилася вищою за прогнози через жвавий споживчий попит і, відповідно, зростання цін, а також збільшення вартості природного газу на європейському ринку.

Що відомо

  • У листопаді 2020 року споживчі ціни підвищилися на 1,3%, зокрема найбільше подорожчали продукти харчування, житлово-комунальні послуги і транспорт.
  • Станом на 10 грудня офіційний курс гривні встановлений на рівні 28,04 грн/дол., таким чином українська валюта зміцнилася ще на 4 копійки.
  • В Україні з 1 січня буде продовжено роботу закладів харчування до 23:00, з забороною розрахункових операцій після 22:00.
  • Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що понад чверть населення України перебуває за межею бідності.

Читайте також

"Зимові канікули заради безпеки". Уряд визначився із датами нового локдауну

На початок