МОЗ планує за два роки вакцинувати від COVID-19 половину населення

МОЗ планує за два роки вакцинувати від COVID-19 половину населення

МОЗ планує за два роки вакцинувати від COVID-19 половину населення
. Ілюстративне фото, Unsplash

Міністерство охорони здоров'я планує протягом 2021-2022 років вакцинувати від коронавірусу 50% населення. Для проведення кампанії мають розгорнути 50 тимчасових центрів вакцинації.

Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він також наголосив, що вакцинація буде добровільною. Кампанія має проходити у п'ть етапів.

Перший передбачає вакцинацію людей з критичним ризиком інфікування розвитку коронавірусу. Зокрема, це медичні працівники, які працюють в стаціонарах, де допомагають хворим на коронавірус. Окрім того, на цьому етапі вакцинуватимуть військових, які проходять службу на сході країни. На першому етапі планується охопити близько 355 тисяч людей.

На другому - вакцинуватимуть людей з високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусу, зокрема тих, хто належить до групи ризику за віком, та працівників медичної сфери. Планове охоплення - 2,3 мільйони людей

Третій етап - вакцинація людей з високим ризиком інфікування та тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності країни. Планове охоплення близько 7,2 мільйони людей.

Четвертий - вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування та тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності країни. Планове охоплення - близько 11 мільйонів.

На п'ятому етапі планується вакцинувати інші категорії населення, які не належать до пріоритетних груп.

За словами Степанова планується створити тимчасові центри вакцинації, оснащені усім необхідним обладнанням. Таких центрів розгорнуть близько 50, які працюватимуть близько 10 годин щоденно.

Що відомо

  • Станом на ранок 24 грудня в Україні виявлено 11 490 нових випадків COVID-19. Загальна кількість українців, у яких підтвердили коронавірусну інфекцію за весь період пандемії, перевищила мільйон осіб.
  • Кабмін погодив штрафи за порушення самоізоляції та обсервації.
  • Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, відповідно до якого вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • Міністерство охорони здоров'я оновило список поділу країн на "червоні" та "зелені" зони з урахуванням активних випадків захворювання на COVID-19. Наразі українцям не радять подорожувати до 47 країн, утім 147 вважаються безпечними.
  • Кабінет міністрів вирішив ввести в Україні новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.
  • Уряд прогнозує, що Україна почне вакцинувати від COVID-19 медиків, військових та людей з групи ризику у лютому 2021 року.
  • За даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, в Україні планують вакцинувати майже 21 мільйонів громадян, що складає 50% населення України.

На початок