Україна укладе договори на постачання вакцин від COVID-19 найближчим часом – Степанов

Україна укладе договори на постачання вакцин від COVID-19 найближчим часом – Степанов

Україна укладе договори на постачання вакцин від COVID-19 найближчим часом – Степанов
. Колаж ЛОДА/AP

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна планує укласти договори на постачання вакцин від COVID-19 з "іншими виробниками". Він не розповів жодних інших деталей про виробників вакцини, оскільки, за умовами контактів, це не дозволено до моменту підписання договору.

Як заявив Степанов в ефірі Громадського радіо, укладання договорів має відбутися впродовж найближчого тижня.

"У світі склалась така ситуація, що потужності виробників такі малі з точки зору попиту, що укладають угоди з тими, хто готовий поставити. Основним моментом із точки зору наших перемовин — це було питання часу поставки вакцин, щоб це було якомога раніше, оскільки ми з Sinovac Biotech мали домовленості, то ми з ними одразу уклали договір. Найближчим тижнем ми будемо укладати договори з іншими виробниками, з якими ми ведемо перемовини", — сказав Степанов.

Читайте також: "Медзакупівлі" проти МОЗ. Степанов заявив, що Україна змінить компанію для закупки ліків та вакцин

На брифінгу 6 січня Степанов заявляв, що МОЗ очікує поставку в Україну першої партії вакцини від СOVID-19 китайської компанії Sinovac Biotech у лютому.

Також тоді він повідомляв, що Україна наразі веде переговори з іншими великими виробниками вакцин, утім відповідно до жорстких умов контрактів, до їх підписання заборонено розголошувати будь-які умови.

Що відомо

  • Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що російська вакцина від коронавірусу Sputnik V, заявку на реєстрацію якої подала харківська компанія "Біолік", має пройти додаткові перевірки аби потрапити на ринок України.
  • Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • Кабінет міністрів прогнозує, що Україна почне вакцинувати від COVID-19 медиків, військових та людей з групи ризику у лютому 2021 року.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє про заплановану вакцинацію майже 21 мільйонів громадян, що складає 50% населення України.
На початок