Штурм Конгресу: поліція арештовує демонстрантів, Сенат хоче продовжити підрахунок голосів

Штурм Конгресу: поліція арештовує демонстрантів, Сенат хоче продовжити підрахунок голосів

Оновлено
Штурм Конгресу: поліція арештовує демонстрантів, Сенат хоче продовжити підрахунок голосів
AP

Американські правоохоронці заарештували вже 20 демонстрантів за участь у штурмі будівлі Капітолію у Вашингтоні. Члени Сенату США планують продовжувати підрахунок голосів попри штурм Конгресу та акцію протесту під ним, передає NBC News.

Арешти протестувальників

Щонайменше два десятки прихильників Дональда Трампа були заарештовані внаслідок штурму Капітолію. Про це на брифінгу заявив начальник управління поліції столиці США Роберт Конті, передає CNN.

"Я повинен додати тут дуже важливе зауваження, що жоден з тих, хто був заарештований, не є жителем округу Колумбія. Всі особи, які були заарештовані, прибули з-поза меж округу", - сказав він.

За словами Конті, кілька офіцерів отримують лікування від травм, а поліція конфіскувала кілька одиниць зброї, оскільки за межами Капітолію розгорнулися заворушення.Як повідомляє CNN з посиланням на джерело у правоохоронних органах, співробітники спецслужб та поліції все ще "зачищають" протестувальників зсередини будівлі Капітолію. За даними інших ЗМІ, будівлю Капітолію вже зачищено.

Підрахунок "з безпечного місця"

Як передає NBC News, сенатори розглядають можливість продовження підрахунку з безпечного місця, куди їх евакуювали. Сенатор штату Орегон Джеф Мерклей написав, що всі бюлетені цілі.

"Виборчі бюлетені, врятовані з зали засідань Сенату. Якби наш здібний персонал не схопив їх, їх би спалила натовп", – написав він.

Наразі у будівлі Капітолію у Вашингтоні перебувають співробітники спецпідрозділу Федерального бюро розслідувань. Президент Дональд Трамп доручив Національній гвардії та іншим "федеральним службам захисту" надати допомогу в реагуванні на дії бунтівників.

Що відомо

  • Прихильники чинного президента США Дональда Трампа, які протестували під Капітолієм у день засідання парламенту щодо затвердження результатів виборів, прорвалися до будівлі Капітолію, де відбувалося засідання Конгресу. Під час сутички протестувальників і поліції у Вашингтоні щонайменше одну протестувальницю було поранено. Також прихильники Трампа зайшли до будівлі Капітолію в Канзасі.
  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • Зрештою, після всіх перерахунків, Трамп погодився розпочати передачу повноважень Байдену. 15 грудня колегія виборників США офіційно обрала Джозефа Байдена президентом США.
  • Посольство України в США рекомендувало українцям уникати місць масового скупчення людей через анонсовані протести прихильників Дональда Трампа.
На початок