Трамп погодився розпочати передачу повноважень Байдену

Трамп погодився розпочати передачу повноважень Байдену

Трамп погодився розпочати передачу повноважень Байдену
АР

Дональд Трамп, який зазнав поразки на виборах президента США, погодився почати процес передачі влади Джозефу Байдену попри те, що не визнає результатів голосування.

Як повідомив політик у своєму Twitter він доручив Управлінню загальних служб (GSA) "робити те, що слід" відповідно до первинних протоколів, щоб передати повноваження президента Джо Байдену.

"Наша справа триває, ми продовжимо боротьбу, і я вірю, що ми переможемо! Проте, в інтересах нашої країни, я рекомендую Емілі Мерфі (голова GSA – ред.) та її команді зробити те, що необхідно зробити щодо первинних протоколів, і сказав моїй команді зробити те ж саме", – написав Трамп.

Також політик заявив, що Мерфі нібито погрожують та переслідують за її політичну позицію та "відданість США".

Також про свою готовність розпочати передачу повноважень Байдену заявили у Пентагоні. Про це повідомляється у заяві, оприлюдненій на сайті американського оборонного відомства.

"На підставі висновку голови Управління загальних служб (GSA) адміністрації США ми негайно почнемо реалізацію нашого плану з надання підтримки відповідно до статуту, політики Пентагону і меморандуму про домовленість між Білим домом і командою Байдена і Харріс", – йдеться у її тексті.

У штабі Байдена підтвердили початок передачі повноважень від чинного глави держави. У команді політика відзначили, що це рішення є визначальною адміністративною дією, яке формально починає процес передачі влади.

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • 19 листопада виборчі органи штату Вісконсин погодилися перерахувати всі голоси на виборах президент США у двох округах на вимогу команди Дональда Трампа.
  • Інавгурація новообраного президента США Джозефа Байдена може відбутися у скороченому режимі через пандемію коронавірусу.

Читайте також

Байден планує призначити держсекретарем свого радника. Що відомо про кандидата

На початок