Трамп відправив до Капітолію Нацгвардію, демонстрантів витіснили з будівлі

Трамп відправив до Капітолію Нацгвардію, демонстрантів витіснили з будівлі

Оновлено
Трамп відправив до Капітолію Нацгвардію, демонстрантів витіснили з будівлі
. AP

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп доручив Національній гвардії та іншим "федеральним службам захисту" надати допомогу в реагуванні на дії бунтівників у Капітолії. Правоохоронці витіснили демонстрантів з будівлі Капітолію. Дональд Трамп і Джозеф Байден звернулися до американців.

Про дозвіл президента на втручання Нацгвардії у Twitter повідомила прессекретарка Дональда Трампа Кейлі МакЕнан.

"За вказівкою президента, Національна гвардія вирушає разом з іншими федеральними службами охорони. Ми повторюємо заклик президента Трампа проти насильства та збереження миру", – написала вона.

Станом на 23:35 6 січня (за київським часом) співробітники спецпідрозділу Федерального бюро розслідувань увійшли до будівлі Капітолію у Вашингтоні. Вони пересуваються напівпорожніми коридорами будівлі.

Виконувач обов'язків міністра оборони США Кристофер Міллер заявив, що Нацгвардія вже розпочала роботу.

"Ми повністю активували Національну гвардію округу Колумбія для надання допомоги федеральним та місцевим правоохоронним органам, які працюють над мирним вирішенням ситуації, – заявив він.

Станом на 00:09 7 січня (за київським часом) правоохоронці витісняють протестувальників з будівлі Капітолію у Вашингтоні. Навколо будівлі все ще триває мітинг. На відео американських телекомпаній видно вибухи димових шашок.

Як пише CNN, правоохоронці знайшли, принаймні два вибухові пристрої – один в будівлі, де розташована штаб-квартира Республіканської партії, та ще один, в комплексі Капітолію США. Представник федеральних правоохоронних органів повідомив журналістам, що це були справжні вибухові пристрої, які було знешкоджено.

Тим часом обраний президент США Джозеф Байден виступив з відеозверненням до нації. Він назвав штурм Капітолію "безпрецедентним нападом на демократію".

"Дозвольте мені бути дуже ясним. Сцени хаосу в Капітолії не відображають справжню Америку. Те, що ми бачимо, - це маленька кількість екстремістів, відданих беззаконню. Це не інакомислення. Це безлад. Це хаос. Це межує з підривом заколоту. І йому потрібно покласти край просто зараз", - сказав Байден.

Згодом з відеозверненням виступив і чинний президент США Дональд Трамп. Він закликав своїх прихильників розійтися по домівках.

"Я розумію ваш біль. Ми отримали вибори, результати яких у нас вкрали, і всі знають про це, особливо інша сторона. Але зараз йдіть додому. Нам потрібен мир і повага до законів. Ми любимо вас. Тому йдіть додому, йдіть додому з миром", - сказав Трамп. Тwitter помітив це звернення Трампа як повідомлення "з ризиком заклику до насильства" і заборонив ретвітити його.

Раніше прихильники чинного президента США Дональда Трампа, які протестували під Капітолієм у день засідання парламенту щодо затвердження результатів виборів, прорвалися до будівлі Капітолію, де відбувалося засідання Конгресу. Під час сутички протестувальників і поліції у Вашингтоні щонайменше одну протестувальницю було поранено. Також прихильники Трампа зайшли до будівлі Капітолію в Канзасі.

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • Зрештою, після всіх перерахунків, Трамп погодився розпочати передачу повноважень Байдену. 15 грудня колегія виборників США офіційно обрала Джозефа Байдена президентом США.
  • Посольство України в США рекомендувало українцям уникати місць масового скупчення людей через анонсовані протести прихильників Дональда Трампа.
На початок