Колегія виборників підтвердила обрання Байдена президентом США

Колегія виборників підтвердила обрання Байдена президентом США

Колегія виборників підтвердила обрання Байдена президентом США
AP

У США колегія виборників підтвердила обрання Джозефа Байдена наступним президентом країни, віддавши йому 306 із 538 голосів, що значно більше, ніж необхідно для перемоги.

Як повідомляє Associated Press, виборники дали Байдену впевнену перевагу в 306 голосів проти 232 у Дональда Трампа. При цьому для перемоги на виборах достатньо 270 голосів виборників.

Попри заяви Дональда Трампа про шахрайство, виборники проголосували відповідно до результатів загальнонаціональних виборів.

"В Америці знову верховенство закону, наша Конституція і воля людей перемогли. Наша демократія, яка піддавалася тиску, випробуванню, загрозам, виявилася життєздатною, вірною і сильною", – прокоментував результати голосування Байден.

Також у своїй промові він підкреслив, що здобув 81 мільйон голосів американців, що майже на 7 мільйонів більше, ніж у Трампа. Загалом Байден здобув 51,3 відсотка голосів, а чинний президент – 46,8 відсотка.

Відповідно до конституції США, президента країни обирає не безпосередньо народ, а колегія виборників, членів якої делегує кожен штат. Тепер результати голосування має затвердити Конгрес США.

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • 19 листопада виборчі органи штату Вісконсин погодилися перерахувати всі голоси на виборах президент США у двох округах на вимогу команди Дональда Трампа.
  • Джо Байден офіційно переміг у Пенсильванії та Неваді.
  • Трамп погодився розпочати передачу повноважень Байдену.
  • Байден призначить головою своєї пресслужби колишню офіційну представницю Держдепу Дженніфер Псакі. Всі інші ключові посади у пресслужбі отримають ще 7 жінок.
  • Також Байден може призначити міністром оборони генерала у відставці Ллойда Остіна. Якщо це підтвердиться, ветеран збройних конфліктів в Іраку та Афганістані стане першим темношкірим головою Пентагону.
На початок