"Я виграв вибори з великим відривом". Трамп зробив заяви щодо перемоги Байдена

"Я виграв вибори з великим відривом". Трамп зробив заяви щодо перемоги Байдена

"Я виграв вибори з великим відривом". Трамп зробив заяви щодо перемоги Байдена
АР

Після оголошення медіа США про перемогу демократа Джозефа Байдена над республіканцем і чинним президентом США Дональдом Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом" і те, хто стане президентом, "вирішують законні голоси, а не ЗМІ".

"Я виграв ці вибори, з великим відривом", — написав Трамп у Twitter.

Тим часом штаб Трампа оприлюднив заяву чинного президента.

"Всі ми знаємо, чому Джо Байден поспішає видавати себе за переможця і чому його союзники у ЗМІ так намагаються йому допомогти: вони не хочуть, щоб правда була розкрита. Простий факт: ці вибори ще далеко не завершені. Джо Байден не був визнаний переможцем ні в одному зі штатів, не кажучи вже про штати, в яких проводиться обов'язковий перерахунок голосів, або в штатах, де наша кампанія має дійсні та законні юридичні проблеми, які можуть визначити остаточного переможця", — цитує заяву штабу Трампа AP.

Читайте також: Скандали, перемоги та дивні факти. Що потрібно знати про майбутнього президента США Джо Байдена

Згідно з нею, у Пенсільванії юридичним спостерігачам штабу Трампа не дали повноцінного доступу для спостереження за процесом підрахунку голосів.

"Законні голоси вирішують, хто буде президентом, а не засоби масової інформації", — йдеться в заяві.

У штабі заявили, що з 9 листопада почнуть розглядати цю справу в суді, "щоб гарантувати дотримання виборчого законодавства й оголошення законного переможця".

"Американський народ має право на чесні вибори: це означає підрахунок всіх законних бюлетенів, а не підрахунок незаконних бюлетенів. Це єдиний спосіб забезпечити повну довіру громадськості до наших виборів. Як і раніше, шокує той факт, що кампанія Байдена відмовляється погодитися із цим основним принципом і вимагає підрахунку бюлетенів, навіть якщо вони фальсифіковані, сфабриковані, подані померлими виборцями або такими, що не мають права голосувати", — заявили у штабі.

Читайте також: Новий чи той самий? У США підбивають підсумки виборів президента

Там додали, що "лише сторона, залучена до правопорушення, може незаконно не допускати спостерігачів до кімнати для підрахунку голосів, а потім боротися в суді, щоб заблокувати їм доступ".

"Так що ж приховує Байден? Я не буду спокійний, поки американський народ не проведе чесний підрахунок голосів, якого він заслуговує і вимагає демократії", — заявив Трамп.

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Президент США Дональд Трамп назвав дивним те, він втратив лідерство у низці ключових штатів. Крім того, чинний президент США розкритикував голосування поштою, назвавши його "силою руйнування".
  • Представники передвиборчої кампанії Трампа заявили, що якщо підрахувати всі законно подані бюлетені, то чинний президент переможе. А факти, які вказують на лідерство Байдена, називають "просто неправильними".
  • В Агентстві з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA) повідомили, що не зафіксували спроб іноземного втручання у виборчий процес.
  • Байден заявляв, що очікує отримати приголомшливу перемогу, зібравши понад 300 голосів вибірників. Чинний глава Білого дому Дональд Трамп каже, що його опонент не повинен робити "неправомірні" заяви про перемогу.
  • Трамп протягом години зробив три заяви щодо виборів президента Сполучених Штатів. Зокрема, він оголосив, що планує оскаржити результати голосування в усіх штатах, де перемогу здобуває його опонент Джо Байден та заявив, що бюлетені, які надійдуть поштою після дня голосування, не будуть зараховані.
На початок