Мін'юст пояснив, як і хто може отримати дані з українського реєстру педофілів

Мін'юст пояснив, як і хто може отримати дані з українського реєстру педофілів

Мін'юст пояснив, як і хто може отримати дані з українського реєстру педофілів УНІАН

Інформацію з Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, можуть отримати державні органи та керівники закладів освіти.

Про це розповіли у Міністерстві юстиції.

"Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи є складовою частиною Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, та містить відомості про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, у тому числі осіб, судимість яких за такі кримінальні правопорушення знята або погашена в установленому законом порядку", - повідомили у відомстві.

Як відзначається, наразі триває тестова експлуатація реєстру.

Відомості з ЄРЗСН надаються лише за письмовою заявою:

  • будь-якої фізичної особи щодо інформації про себе;
  • будь-якої фізичної особи щодо інформації про іншу особу у разі наявності завіреної відповідно до вимог Закону "Про нотаріат" згоди особи, щодо якої така інформація запитується;
  • сільського, селищного та міського голови, керівників державних адміністрацій, інших органів державної влади та місцевого самоврядування – щодо відомостей стосовно осіб, які претендують на зайняття посади керівника (заступника керівника) дошкільного закладу освіти, середнього закладу освіти, позашкільного закладу освіти, закладу охорони здоров’я або іншої установи, організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, освітнього чи соціального характеру малолітнім особам, та належать до їх сфери управління;
  • керівників дошкільних закладів освіти, середніх закладів освіти, позашкільних закладів освіти, закладів охорони здоров’я або іншої установи, організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, освітнього чи соціального характеру таким особам – у зв’язку з вирішенням питання щодо прийняття особи на роботу.

За даними Мін'юсту, витяг має бути надано протягом 7 робочих днів з отримання заяви. Станом на 23 грудня до реєстру вже було внесено інформацію щодо 125 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Що відомо

  • У 2021 році Мін'юст планує провести приватизацію чотирьох в'язниць у рамках "Великого розпродажу в'язниць", а також публікацію "рейтингу в'язниць".
  • Міністерство юстиції змінило правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів та установ виконання покарань, дозволивши холодильники у СІЗО, та мультиварки у в'язницях.
  • У травні Денис Малюська повідомив, що в українських слідчих ізоляторах запустили функціонування платних камер із поліпшеними умовами.
  • У серпні 2020 року у Міністерстві юстиції заявили, що розпочали продаж в'язниць, які не експлуатуються, але на утримання яких держава витрачає кошти.
  • Станом на 1 листопада в українських тюрмах відбували довічне ув’язнення понад 1500 осіб, утримання кожного з них коштує близько 10 тисяч гривень на місяць.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди