Мін'юст оголосив великий продаж в'язниць

Мін'юст оголосив великий продаж в'язниць

Мін'юст оголосив великий продаж в'язниць
Ілюстративне фото: pixabay

Міністерство юстиції розпочало продаж в'язниць, які не експлуатуються, але на утримання яких держава витрачає кошти. На місці застарілих будівель дозволять будувати заводи, житлові комплекси, торговельні центри тощо. Гроші від проєкту підуть на створення системи нових сучасних слідчих ізоляторів в Україні.

"Ми розпочинаємо великий розпродаж в’язниць! Якщо хтось уже уявив, що на наші аукціони прийдуть інвестори і створять мережу в’язниць ЦРУЦентральне розвідувальне управління США чи гігантських центрів БДСМБДСМ — психосексуальна субкультура, заснована на обміні владою між партнерами, а також на принципах безпеки, добровільності й розумності, то вимушений вас розчарувати, навряд чи ми натрапимо на таку екзотику. Не з нашим везінням", — написав міністр юстиції Денис Малюська у Facebook.

Малюська зазначив, що продаж в'язниць не означає те, що засуджених випускатимуть на свободу. Продавати будуть "надлишкове майно, на утримання якого витрачаються кошти".

Міністр припустив, що "тюрми втратять своє цільове призначення і будуть знищені". За словами Малюськи, ключова цінність у цих об’єктах для інвесторів — можливість отримати великі земельні ділянки з уже підведеними інженерними мережами.

"Що виросте на їх місці — заводи, житлові комплекси, ТРЦ — це вже не до нас, а до майбутніх власників та органів місцевого самоврядування, які затверджують генплани, детальні плани території і видають містобудівні умови та обмеження", — заявив міністр.

На брифінгу Малюська уточнив, що йдеться про установи виконання покарань, слідчі ізолятори, виправні центри, а першим запропонованим для продажу об'єктом і Ірпінський виправний центр №132. Міністр зазначив, що наразі 27 в'язниць в Україні знаходяться в "замороженому" стані, тобто не використовуються. За його словами, вже розпочато процес оптимізації 8 установ, які поки функціонують, але також будуть заморожені.

Читайте також: "Не до жартів. Експертка розповіла про наслідки подарункових сертифікатів у СІЗО"

Очільник Мін'юсту також розповів про алгоритм продажу в'язниць:

  1. Продаж "заморожених" в'язниць (які не використовуються, але Мін'юст витрачає кошти на їх охорону).
  2. Оптимізація мережі в’язниць, що існують, вивільнення, "замороження" і продаж ще до десятка тюрем, які поки що функціонують.
  3. Обрання міст, у яких слідчі ізолятори будуть виводитись із центральних частин міста у промзону або взагалі за міську смугу, і чим лояльнішою буде міська влада, тим більше шансів, що відповідне місто потрапить у список перших.
  4. Проєктування та будівництво перших нових та сучасних слідчих ізоляторів на околицях.
  5. Продаж старих слідчих ізоляторів у центральних частинах міст і переїзд у нові.
  6. Повторення кроків 4 та 5, поки Україна не отримає повністю нову мережу сучасних СІЗО.
  7. Будівництво/реконструкція установ виконання покарань.

За словами Малюськи, кроки 1-3 уже перебувають у процесі реалізації, а протягом наступних кількох тижнів Мін'юст продовжить презентувати перші лоти та забезпечувати можливість їх огляду потенційними покупцями. Про дати аукціонів міністерство буде повідомляти окремо.

Що відомо

На початок