Приватизація та "рейтинг в'язниць". Малюська анонсував плани Мін'юсту на 2021 рік

Приватизація та "рейтинг в'язниць". Малюська анонсував плани Мін'юсту на 2021 рік

Приватизація та "рейтинг в'язниць". Малюська анонсував плани Мін'юсту на 2021 рік Фото: file.liga.net

У 2021 році Мін'юст планує провести приватизацію чотирьох в'язниць у рамках "Великого розпродажу в'язниць", а також публікацію "рейтингу в'язниць".

Про це на своїй сторінці на Facebook повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

"У 2021 році очікуйте: приватизацію щонайменше чотирьох в’язниць, публікацію комплексного "Рейтингу в’язниць"; відкриття нових об’єктів в’язничної інфраструктури; початку будівництва нових слідчих ізоляторів та прийняття законів, які повністю змінять систему кримінальних покарань", – анонсував Малюська.

За словами Малюська, у 2020 році не вдалося перейти до активної фази "Великого розпродажу в'язниць" через "бюрократичні перешкоди".

"Із затвердженням державного бюджету на 2021 рік з’явилося світло у кінці тунелю: його нормами передбачено, що доходи від приватизації в’язниць будуть розподілятися за пропорцією 70/30 (70% - у спецфонд та, відповідно, на нове будівництво, 30% - у загальні доходи бюджету). Це хоч і трохи затягує строки, але вселюдно надає нам змогу врешті-решт продавати в’язниці у межах процедури малої приватизації", – написав він.

Серед успіхів міністр назвав створення платних камер у СІЗО.

"Цим ми прибрали корупцію на розподілі кращих камер, заробили гроші на ремонти безкоштовних камер (зібрали майже 2 млн грн та уже відремонтували 25 безкоштовних камер) і забезпечили дотримання належних стандартів утримання", – зазначив міністр.

Окрім цього у 2020 році було зменшено мережу в’язниць на 12 установ з гіршими, у порівнянні з аналогами, умовами утримання. Також Малюсько зазначив, що у 2020 році Мін'юст підготував законопроєкти, які змінюють чинний механізм виконання покарань, врегульовують статус та роботу пенітенціарної служби, запроваджують компенсаторні механізми за неналежне утримання, залучення приватного сектору до в’язничної інфраструктури, забезпечують дотримання прав ув'язнених і засуджених тощо.

Що відомо

  • Міністерство юстиції змінило правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів та установ виконання покарань, дозволивши холодильники у СІЗО, та мультиварки у в'язницях.
  • У травні Денис Малюська повідомив, що в українських слідчих ізоляторах запустили функціонування платних камер із поліпшеними умовами.
  • У серпні 2020 року у Міністерстві юстиції заявили, що розпочали продаж в'язниць, які не експлуатуються, але на утримання яких держава витрачає кошти.
  • Станом на 1 листопада в українських тюрмах відбували довічне ув’язнення понад 1500 осіб, утримання кожного з них коштує близько 10 тисяч гривень на місяць.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди