Міністри закордонних справ країн-членів "Групи семи" (G7) підтвердили подальшу підтримку України у її протистоянні повномасштабному вторгненню Росії та засудили ескалацію ядерної риторики з боку Москви.
Відповідну заяву за підсумками зустрічі глав зовнішньополітичних відомств поширило італійське головування в G7, яка є у розпорядженні Суспільного.
Зокрема у заяві G7 рішуче засуджуються "жорстокі атаки" на українські міста та критично важливі об'єкти цивільної інфраструктури, а також "неприйнятні жертви" серед цивільних українців.
"Використання Росією балістичної ракети середньої дальності 21 листопада є ще одним свідченням її безрозсудної та ескалаційної поведінки з боку РФ. Наша підтримка територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України залишатиметься непохитною", – наголошується у заяві.
Міністри країн G7 також "найрішучішим чином" засудили "безвідповідальну та загрозливу ядерну риторику Росії".
"Ми ніколи не будемо миритися з погрозами застосування ядерної зброї, не кажучи вже про будь-яке застосування ядерної зброї, з боку Росії в контексті її агресивної війни проти України", – акцентують міністри G7.
Водночас заяві не вказується, як саме країни-члени "Група семи" планують реагувати на нові ядерні погрози з боку Москви.
Також очільники МЗС G7 засудили "масштабні та систематичні" тортури і жорстоке поводження Росії з українськими військовополоненими та цивільними затриманими, включно із застосуванням сексуального насильства.
Крім цього вони акцентували, що РФ посилила співпрацю з КНДР посилення військової співпраці, включаючи експорт з боку Північної Кореї та закупівлю Росією північнокорейських балістичних ракет та боєприпасів, що є прямим порушенням відповідних Резолюцій РБ ООН, а також використання Росією цих ракет та боєприпасів проти України.
Оновлена "ядерна доктрина" Росії
19 листопада очільник Кремля Володимир Путін затвердив оновлену "ядерну доктрину" Росії. Вона передбачає, що підставою для завдання ядерного удару може стати "агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави", а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками.
Крім цього у документі зазначається, що "основи держполітики Росії в галузі ядерного стримування можуть уточнюватись залежно від зовнішніх та внутрішніх факторів".
Що відомо про ракетний удар РФ по Дніпру
21 листопада Росія завдала по Україні удару ракетами різного типу. Повітряні сили заявили про удар міжконтинентальною балістичною ракетою, про таку імовірність повідомив і президент Зеленський.
За словами президента Володимира Зеленського, Путін використовує територію України як полігон, — Росія вже застосовує проти України нові ракети та шукає по світу нову зброю.
21 листопада очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Росія випробувала нову балістичну ракету середньої дальності, яку назвала "Орєшнік", вдаривши по Дніпру.
У Пентагоні повідомили, що експериментальна балістична ракета середньої дальності "Орєшнік" була створена на основі російської моделі міжконтинентальної ракети РС 26 "Рубеж". Про запуск ракети США були поінформовані за 30 хвилин до запуску.