Вибори президента США: Байден офіційно переміг у Пенсильванії та Неваді

Вибори президента США: Байден офіційно переміг у Пенсильванії та Неваді

Оновлено
Вибори президента США: Байден офіційно переміг у Пенсильванії та Неваді
. Президент США Джозеф Байден. Фото: AP

У штатах Пенсильванія та Невада офіційно завершили підрахунок голосів на виборах президента США. Перемогу в обох штатах здобув кандидат від демократичної партії Джозеф Байден.

Про перемогу Байдена у Пенсильванії повідомив губернатор штату Том Вульф.

"Сьогодні Державний департамент штату сертифікував результати голосувань 3 листопада в Пенсильванії на виборах президента й віцепрезидента США. Як того вимагає федеральний закон, я підписав документи про затвердження виборників штату для Джо Байдена та Камали Гарріс", – розповів Вульф.

Джозеф Байден набрав рівно 50% голосів виборців штату Пенсильванія. Дональд Трамп – 48,8%. Перевага Байдена становить трохи більше 81 тисячі голосів – 3 459 382 проти 3 378 362 у Трампа.

Вибори президента США: Байден офіційно переміг у Пенсильванії
Інфографіка від CNN. СNN

Пенсильванія делегує 20 місць до колегії виборників США, і на виборах 3 листопада була одним з "ключових штатів".

Також офіційно підтвердили перемогу Джозефа Байдена і в Неваді. Держсекретар штату Барбара Цегавскі сертифікувала 6 виборників штату, які віддадуть свої голоси у колегії виборників за кандидатів від демократичної партії.

У Неваді Байден переміг з результатом 50,1% голосів. Дональд Трамп набрав 47,7% голосів виборців Штату.

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • 19 листопада виборчі органи штату Вісконсин погодилися перерахувати всі голоси на виборах президент США у двох округах на вимогу команди Дональда Трампа.
  • 24 листопада Дональд Трамп погодився почати процес передачі влади Джозефу Байдену попри те, що не визнає результатів голосування.

На початок