Візит Санду до Києва: в ОПУ розповіли, про що президентка Молдови говоритиме із Зеленським

Візит Санду до Києва: в ОПУ розповіли, про що президентка Молдови говоритиме із Зеленським

Ексклюзивно
Візит Санду до Києва: в ОПУ розповіли, про що президентка Молдови говоритиме із Зеленським
. Президентка Молдови Майя Санду. Фото: AP

Обрана президентка Молдови Мая Санду планує відвідати Україну на початку січня у рамках перших офіційних візитів на новій посаді. Президент Володимир Зеленський хоче обговорити з лідеркою Молдови взаємну підтримку суверенітету двох держав, економіку та євроінтеграцію

"Після того, як президенти України та Молдови провели телефонну розмову, під час якої Володимир Зеленський запросив Маю Санду відвідати нашу країну, МЗС розпочав підготовку цього візиту", — повідомили Суспільному в МЗС.

У відомстві додали, що будуть раді вітати в Україні пані Санду "як тільки їй дозволить графік".

Також обрана президентка заявила, що Молдова підтримує територіальну цілісність України.

"Ми підтримували і підтримуємо територію цілісність України, і сподіваємося, що інші країни підтримають територіальну цілісність Молдови", — сказала Санду у відповідь на запитання журналіста, чого коштуватимуть Молдові хороші відносини з Росією.

Про що говоритимуть Санду і Зеленський

Візит Санду наразі готує Офіс президента. Дати візиту наразі узгоджуються дипломатичними каналами. Про це повідомив Суспільному заступник голови ОПУ Ігор Жовква.

"Очікуємо, що за результатами переговорів президентів Володимира Зеленського та Маї Санду буде підтверджено взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності наших держав у їх міжнародно визнаних кордонах", — зазначив він.

Окрім того, лідери двох держав планують обговорити спільне бачення Києвом та Кишиневом пріоритетів євроінтеграційної стратегії, руху до членства в Євросоюзі.

"Розраховуємо, що чільне місце на переговорах президентів України та Молдови посяде й економічна тематика. Тим більше, що востаннє Майя Санду відвідувала Київ у липні минулого року саме як глава молдовського уряду. І ще тоді ми мали предметну розмову щодо відновлення динаміки торговельно-економічної співпраці, пожвавлення інвестиційного співробітництва, а також досягнення домовленостей про реалізацію інфраструктурних та енергетичних проектів", — розповів Жовква.

Також в ОПУ розраховують, що візит Санду дозволить розблокувати процес врегулювання низки застарілих питань, накопичених за попередні роки.

Що відомо

  • Санду виступила за відставку чинного уряду Молдови та проведення нових виборів до парламенту країни.
  • ЦВК Молдови оголосила Санду переможницею на президентських виборах.
  • Її опонент та чинний президент Молдови Ігор Додон отримав 42,28% голосів. Він привітав опонентку ще до оголошення офіційних результатів виборів.
  • Згідно з Конституцією країни, президент Молдови обирається на чотирирічний термін і вступає на посаду з дня складення присяги. На посаду глави держави може претендувати громадянин, який володіє виборчим правом, досяг 40-річного віку, проживав або проживає на території Республіки Молдова не менше 10 років і володіє державною мовою.
На початок