Татаров позиватиметься проти голови НАБУ через "справу Микитася"

Татаров позиватиметься проти голови НАБУ через "справу Микитася"

Татаров позиватиметься проти голови НАБУ через "справу Микитася"

Заступник голови Офісу президента Олег Татаров планує подати позов проти директора НАБУ Артема Ситника про захист честі, гідності та ділової репутації. Напередодні Ситник повідомив про причетність Татарова до фальсифікації експертизи у справі заволодіння майном Нацгвардії.

"На початку тижня у відношенні директора НАБУ Ситника мною буде подано позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Кожен чиновник повинен відповідати за свої слова та дії", - написав Татаров.

Він зазначив, що вимагатиме від Ситника негайно спростувати недостовірну інформацію або публічно продемонструвати суспільству докази щодо причетності заступника голови ОП до протиправної діяльності.

Читайте також: "Звільняйте, але на законних підставах". Артем Ситник — про антикорупційну кризу та російський слід

"Я наполягаю також на незалежній міжнародній або вітчизняній експертизі будь-яких електронних, відео або аудіо даних, нібито з моєю участю в незаконній діяльності і ще раз підкреслюю, що нікому не вдасться через фальсифікацію кримінальних справ вплинути на мої переконання і позицію на ввіреній мені ділянці роботи", - зазначив Татаров.

Чому позивається

Як в інтерв'ю Суспільному розповів директор НАБУ Артем Ситник, Національне антикорупційне бюро має в розпорядженні переписку заступника голови Офісу президента Олега Татарова з іншими фігурантами справи екснардепа і забудовника Максима Микитася, яку розслідує НАБУ.

За словами Ситника, мова йде про внесення недостовірних даних до експертизи, призначеної поліцією у справі Микитася про заволодіння коштами Нацгвардії.

Директор НАБУ зазначив, що Татаров "фактично разом із Микитасем давав хабаря" одному із керівників експертної установи за те, що той занизить вартість житлового комплексу з 81 до 7 млн грн.

За словами Ситника, Татарову так і не вдалося повідомити про підозру, тому що генпрокурорка Ірина Венедіктова змінила склад прокурорів. Він також зазначив, що важко спрогнозувати, чи буде Татаров надалі фігурувати у справі Микитася.

Що відомо

  • Колишнього народного депутата та забудовника Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму 81 мільйоні гривень. Зокрема, ще на початку 2000-х років його компанія-забудовник отримала земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва, в обмін на 50 квартир і 30 паркомісць у новозбудованому ЖК для Нацгвардії. Проте у 2016-2017 роках Нацгвардія і компанія-забудовник підписали додатковий договір, згідно з яким військові отримали 65 квартир у будинку, але не у центрі столиці, а на околиці Києва. Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія.
  • 4 жовтня 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень. 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заарештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень
  • 1 грудня детективи НАБУ повідомили про нову підозру у вчиненні ще одного злочину Максиму Микитасю. Він підозрюється у наданні хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта.
  • Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід Микитасю та відправив його під цілодобовий домашній арешт.
  • НАБУ розслідує можливу причетність заступника керівника Офісу президента Олега Татарова до фальсифікації експертизи у справі заволодіння майном Нацгвардії.

Вибір редакції

На початок