Перейти до основного змісту
ВАКС випустив Микитася з-під варти під цілодобовий домашній арешт

ВАКС випустив Микитася з-під варти під цілодобовий домашній арешт

Ексклюзивно
ВАКС випустив Микитася з-під варти під цілодобовий домашній арешт
.

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід колишньому депутату Верховної ради Максиму Микитасю, який підозрюється в привласненні понад 81 мільйона гривень державних коштів. Замість тримання під вартою в слідчому ізоляторі депутата відправлено під цілодобовий домашній арешт.

Цю інформацію Суспільному підтвердило джерело у правоохоронних органах.

За словами співрозмовника, засідання проходило в закритому режимі, тому офіційно ця інформація не розголошується. Раніше стало відомо, що Микитась пішов на угоду зі слідством і дав свідчення на інших фігурантів справи.

2 грудня Національне антикорупційне бюро повідомило, що Микитась добровільно відшкодував до державного бюджету 50 мільйонів гривень від загальної суми збитків у 81,64 мільйона гривень. Крім того, у цьому ж провадженні накладено арешт на майно підозрюваних вартістю понад 300 мільйонів та стягнуто заставу 30 мільйонів за порушення покладених на Микитася обов’язків.

Також 2 грудня стало відомо, що НАБУ розслідує можливу причетність заступника керівника Офісу президента Олега Татарова до фальсифікації експертизи у справі заволодіння майном Національної гвардії, тобто — справи Микитася. Окрім того, ВАКС узяв під варту заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ Костянтина Дубоноса.

У цей же день НАБУ звинуватило генпрокурорку Ірину Венедіктову у перешкоджанні слідству щодо притягнення до відповідальності винних у привласненні майна Нацгвардії.

"Увечері 1 грудня 2020 року Генеральний прокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав, тобто всупереч вимогам КПК України, змінила процесуальних керівників у кримінальному провадженні. Як результат, детективи НАБУ та прокурори САП не змогли у передбачені законом терміни здійснити заплановані слідчі і процесуальні дії, а саме — повідомити про підозру ще одному, вже третьому, ймовірному учаснику вказаного злочину – колишньому топ посадовцю державної компанії "УкрБуд", — заявили у Бюро.

Що відомо

  • Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 мільйон гривень. За версією слідства, на початку 2000-х років його компанія-забудовник отримала земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва в обмін на 50 квартир і 30 паркомісць у новозбудованому житловому комплексі для Нацгвардії. Проте у 2016-2017 роках Нацгвардія і компанія-забудовник підписали додатковий договір, згідно з яким військові отримають 65 квартир у будинку, але не у центрі столиці, а на околиці Києва. Участь у цій корупційній схемі інкримінується ще сімом особам.
  • 4 жовтня 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень. 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заарештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень. 25 жовтня 2019 року за екснардепа внесли заставу, а 24 грудня йому продовжили запобіжний захід до 14 лютого 2020 року.
  • Раніше Державне бюро розслідувань знайшло шість елітних автомобілів у народного депутата VIII скликання, суд арештував транспортні засоби. У ДБР не назвали ім'я депутата, однак, за повідомленнями ЗМІ, йшлося про Микитася.

Топ дня

Вибір редакції

На початок