Татаров фактично давав хабар разом з Микитасем — Ситник

Татаров фактично давав хабар разом з Микитасем — Ситник

Ексклюзивно
Татаров фактично давав хабар разом з Микитасем — Ситник
Колаж, Суспільне

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) має в розпорядженні переписку заступника голови Офісу президента Олега Татарова з іншими фігурантами справи екснардепа і забудовника Максима Микитася, яку розслідує НАБУ. Але через зміну процесуальних прокурорів у справі Микитася, Татарову не повідомили про підозру і він наразі не має статусу у цьому провадженні. Про це в інтерв'ю Суспільному розповів директор НАБУ Артем Ситник.

За словами Ситника, мова йде про внесення недостовірних даних до експертизи, призначеної поліцією у справі Микитася про заволодіння коштами НГУ. Експерт Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру отримав неправомірну вигоду у вигляді машиномісця ринковою вартістю 250 тис. грн, а за це він занизив вартість житлового комплексу з 81 до 7 млн грн.

"Пан Татаров (на той момент - ред.) працював (юристом - ред.) в "Укрбуді", там де був Микитась, вони дали хабар одному із керівників експертної установи за те, що буде експертиза, яка дасть можливість цю справу фактично похоронити. При чому там така цікава переписка: “Давай бігом, бо справу забирає НАБУ і тоді буде важко щось вирішити”. І за таке рішення одному із керівників експертної установи було надано хабар у вигляді паркомісця", — розповів Ситник.

Директор НАБУ додав, що Татаров "фактично разом із Микитасем давав хабаря": "Є люди, які одержали хабар, і люди, які дали хабар. І є цьому докази. І підозра, де все це розписано вона вже визнана судом обґрунтованою".

Але за словами Ситника, Татарову так і не вдалося повідомити про підозру, тому що генпрокурорка Ірина Венедіктова змінила склад прокурорів: "Вона (підозра - ред.) була підписана, але прокурор, який підписав, навіть не знав що він вже не прокурор по цій справі. Прокурор думав що він прокурор. Потім випадково заглянули в реєстр і побачили що там інші прокурори стоять. Коли ми це побачили, підозра ще не була вручена, і прокурори і детективи зупинилися, бо це б кинуло сумнів на законність саме процесуальних дій. Такого я ще за всю свою кар’єру не бачив".

Водночас Ситник зазначив, що важко спрогнозувати чи буде Татаров надалі фігурувати у справі Микитася. "Можливо у них (нових прокурорів - ред.) буде інша думка, можливо — ні. Не знаю. Тому прогнозувати дії прокурора я точно не буду. Але на жаль це проблема відсутності антикорупційного прокурора в цілому. Назар Холодницький подав у відставку, а призначати чи звільняти прокурорів — це завжди була прерогатива керівника антикорупційної прокуратури. Максим Грищук, який виконує зараз обов’язки, він таких повноважень не має. І це може робити зараз тільки генеральний прокурор, який фактично зараз виконує повноваження антикорупційного прокурора. Тому ми очікуємо що буде призначений антикорупційний прокурор і ця ситуація вирівняється".

За його словами, "справу Микитася" можна вважати історією успіху навіть не НАБУ, а самої антикорупційної реформи, в бюджет по ній надійшло в цьому році 80 млн гривень.

Що відомо

  • Колишнього народного депутата та забудовника Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму 81 мільйоні гривень. Зокрема, ще на початку 2000-х років його компанія-забудовник отримала земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва, в обмін на 50 квартир і 30 паркомісць у новозбудованому ЖК для Нацгвардії. Проте у 2016-2017 роках Нацгвардія і компанія-забудовник підписали додатковий договір, згідно з яким військові отримали 65 квартир у будинку, але не у центрі столиці, а на околиці Києва. Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія.
  • 4 жовтня 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень. 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заарештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень
  • 1 грудня детективи НАБУ повідомили про нову підозру у вчиненні ще одного злочину Максиму Микитасю. Він підозрюється у наданні хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта.
  • Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід Микитасю та відправив його під цілодобовий домашній арешт.
  • НАБУ розслідує можливу причетність заступника керівника Офісу президента Олега Татарова до фальсифікації експертизи у справі заволодіння майном Нацгвардії.

Вибір редакції

На початок