Комітет рекомендував Раді повернути повноваження НАЗК

Комітет рекомендував Раді повернути повноваження НАЗК

Комітет рекомендував Раді повернути повноваження НАЗК УНІАН

Антикорупційний комітет Верховної ради рекомендував депутатам ухвалити за основу і в цілому законопроєкт, який повертає скасовані Конституційним судом повноваження НАЗК.

Відповідне рішення щодо законопроєкту №4470 "Про запобігання корупції" члени комітету оголосили під час онлайн-засідання 10 грудня.

"Існує необхідність у відновленні інституційного механізму запобігання корупції з урахуванням рішення Конституційного суду України. З огляду на це, пропонується відновити повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції, у тому числі щодо суддів та суддів Конституційного суду України, зі встановленням окремих особливостей щодо порядку реалізації Національним агентством повноважень стосовно них, що спрямовані на забезпечення неухильного дотримання гарантій їхньої незалежності", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Зокрема, проєкт закону передбачає відновлення цілодобового доступу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

"Я би просила нас як комітет, будучи свідомими того, що норми потрібні до кінця року, дати можливість в залі ухвалити за основу і в цілому, якщо буде на це згода фракції. Якщо не буде – це вже питання не до комітету", – зауважила голова комітету Анастасія Радіна.

Також Радіна додала, що Венеційська комісія зауважила, що Рада може повернути у попередній редакції норми, визнані КСУ неконституційними у разі, якщо Конституційний суд нічого не сказав по суті її неконституційності.

"Ці норми, які ми фактично пропонуємо повернути під іншими номерами, у висновку Конституційного суду, обґрунтування щодо їхньої неконституційності, на жаль, не знайшли.

Зрештою комітет 13 голосами рекомендував підтримати законопроєкт.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
  • Раніше Зеленський подав законопроєкт, яким пропонує звільнити суддів КС у повному складі, що за законом, не можливо, а у Верховній раді зареєстрували законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та ККУ.
  • Депутати підписали заяву, в якій закликали суддів Конституційного суду, які підтримали рішення про визнання неконституційною статтю про недостовірне декларування, скласти повноваження.
  • Верховна рада підтримала законопроєкт №4460-д щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації. Найсуворішими мірами покарання у ньому визначено обмеження волі та громадські роботи.
  • Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити конституційну ситуацію та надати висновок щодо стану антикорупційного законодавства після його ухвалення.
  • Президент Зеленський попросив Раду не розглядати його законопроєкт про Конституційний суд.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди