Перейти до основного змісту
Зеленський попросив Венеціанську комісію оцінити антикорупційне законодавство

Зеленський попросив Венеціанську комісію оцінити антикорупційне законодавство

Зеленський попросив Венеціанську комісію оцінити антикорупційне законодавство
. Конституційний суд. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити конституційну ситуацію, викликану рішенням Конституційного суду від 27 жовтня 2020 року та надати висновок щодо стану антикорупційного законодавства після його ухвалення.

Відповідний лист Зеленський направив голові Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, повідомляє пресслужба Офісу президента.

У листі Зеленський зазначає, що останні рішення КСУ щодо базового для антикорупційної інфраструктури України законодавства "призвели до серйозної конституційної кризи".

"Українська влада рішуче налаштована до її розв’язання та відновлення законодавчих механізмів запобігання та боротьби з корупцією", — написав президент.

Читайте також: "Більше законів, хороших і різних. Що потрібно для виходу з конституційної кризи"

Так, Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням надати висновок щодо ухвалення рішення суддями Конституційного Суду за наявності можливого конфлікту інтересів, щодо додержання КСУ процедури розгляду справи та ухвалення рішення, зокрема стосовно його обґрунтованості та дотримання меж конституційного подання.

Глава дердави попросив надати висновок за процедурою прискореного розгляду, зважаючи на нагальну необхідність пошуку збалансованого рішення задля виходу з конституційної кризи.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій.
  • Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість. Під КСУ влаштували акцію та закидали будівлю димовими шашками та презервативами.
  • Президент Володимир Зеленський провів термінове засідання РНБО, після якого уряд наказав НАЗК відновити реєстр. Нині він уже працює.
  • Раніше Зеленський подав законопроєкт, яким пропонує звільнити суддів КС у повному складі, що за законом, не можливо, а у Верховній раді зареєстрували законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та ККУ.
  • Також депутати підписали заяву, в якій закликали суддів Конституційного суду, які підтримали рішення про визнання неконституційною статтю про недостовірне декларування, скласти повноваження.
  • У Верховній раді створено робочу групу, якій доручили розробити законопроєкти з питань електронного декларування та діяльності Конституційного суду.
  • Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо вважає, що вирішення конституційної кризи в Україні вимагає швидких дій і має базуватися на верховенстві права.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції заявляє, що внаслідок рішення Конституційного суду від 27 жовтня закрито кримінальних проваджень щодо недостовірного декларування на понад 30 мільйонів гривень.
Топ дня
Вибір редакції
На початок