Без ув'язнення: Рада повернула відповідальність за брехню в деклараціях

Без ув'язнення: Рада повернула відповідальність за брехню в деклараціях

Без ув'язнення: Рада повернула відповідальність за брехню в деклараціях
Колаж, Суспільне

Верховна рада підтримала законопроєкт №4460-д щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації. Найсуворішими мірами покарання у ньому визначено обмеження волі та громадські роботи.

За відповідне рішення проголосували 289 депутатів на засіданні 4 грудня.

Згідно з документом, законопроєктом пропонувалося внести зміни в статтю 1726 Порушення вимог фінансового контролю тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Кодексу України про адміністративні правопорушення, які уточнюють суб'єктів даного правопорушення. Зміни дозволяють накладати адміністративні стягнення за цією статтею у разі, коли відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, будуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Як повідомив Суспільному член комітету з правової політики Олександр Бакумов, на засіданні члену комітету дійшли висновків, що якщо відомості у декларації відрізняються від реальних статків від 875 тисяч гривень до 8 мільйонів, правопорушник має виплатити до 51 тисяч гривень штрафу. У разі якщо різниця перевищує 8 мільйонів гривень – штраф від 3 до 5 тисяч неоподаткованих мінімумів або громадські роботи, або обмеження волі (обмеження права на вільне пересування - ред.) до двох років з позбавленням права обіймати посади.

Читайте також: Робоча група напрацювала заходи з подолання конституційної кризи. Що пропонується

Також КК України пропонували доповнити статтею 3663, в якій встановлюється кримінальна відповідальність за умисне неподання декларації у вигляді штрафу від д 42,5 тисяч гривень до 51 тисячі гривень або громадських робіт від 150 до 240 годин з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Також пропонувалися зміни до Кримінального процесуального кодексу України. Так, кримінальні провадження, передбачені ст.3662 і 3663 КК України, будуть підсудні Вищому антикорупційного суду, а досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть детективи Національного антикорупційного бюро України.

3 грудня парламентський комітет з правоохоронної діяльності підтримав законопроєкт щодо відповідальності у вигляді обмеження волі за недостовірне декларування.

Читайте також: "Більше законів, хороших і різних. Що потрібно для виходу з конституційної кризи"

У Верховній раді кілька днів тривали консультації стосовно редакції законопроєкту щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації. Тим часом Національне агентство з питань протидії корупції розкритикувало законопроєкт голови Ради Дмитра Разумкова і ще 24 депутатів парламенту №4441 про відновлення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації, який пропонував повернути штрафи, але виключити позбавлення волі. У НАЗК назвали положення проєкту закону "санаторними умовами".

Раніше нардепи розповіли Суспільному про причини намірів голосувати за підтримку проєкту закону.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
  • Раніше Зеленський подав законопроєкт, яким пропонує звільнити суддів КС у повному складі, що за законом, не можливо, а у Верховній раді зареєстрували законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та ККУ.
  • У Верховній раді створено робочу групу, якій доручили розробити законопроєкти з питань електронного декларування та діяльності Конституційного суду.
  • Депутати підписали заяву, в якій закликали суддів Конституційного суду, які підтримали рішення про визнання неконституційною статтю про недостовірне декларування, скласти повноваження.
  • Тим часом депутати зареєстрували в парламенті законопроєкт 4441, яким пропонується повернути кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 42,5 тисяч до 85 тисяч гривень або громадських робіт за декларування недостовірних даних, якщо вони відрізняються від достовірних на суму від 1,1 млн гривень до більш ніж 6,8 млн гривень, але виключити позбавлення волі.
На початок