Ми розглядаємо кілька варіантів жорсткого локдауну – Степанов

Ми розглядаємо кілька варіантів жорсткого локдауну – Степанов

Ми розглядаємо кілька варіантів жорсткого локдауну – Степанов
УНІАН

Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість введення локдауну на три тижні у грудні або в січні. Але остаточне рішення поки не прийнято, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у студії "Зворотного відліку".

"Були в нас варіанти в грудні вводити, фактично зараз. Є варіанти в січні. Ми вважаємо, що найкращий варіант вводити на три тижні, у зв'язку з тим, що є ще один фактор – сезонне підвищення захворюваності на грип, яке починається наприкінці січня. Тоді буде додаткове навантаження на нашу систему", – сказав міністр.

При цьому Степанов не назвав конкретної дати. На його думку, медична система може ще протриматися без введення додаткових жорстких обмежень.

"Для того, щоб зупинити розповсюдження хвороби – чим раніше, тим краще (ввести карантин – ред.). Але з одного боку, хочу наголосити, що наші потужності медичної системи, вона зараз завантажена на 47%. Ми можемо ще тримати медичну систему", – сказав він.

"Ми розуміємо, що від 25 до 30 тис. – при такій кількості хворих на добу протягом певного переліку часу у нас можуть наступати критичні речі для нашої системи. То у такому випадку треба запровадити жорсткий карантин", – додав Степанов.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив що уряд може запровадити жорсткіший локдаун у разі, якщо ініціатива з карантином "вихідного дня" не дасть результатів.
  • Уряд розглядає можливість введення жорсткого карантину у двадцятих числах грудня. Які саме обмеження буде передбачати карантин, нардепи не уточнюють.
  • Офіс президента оголосив про проведення 30 листопада наради, на якій оцінюватимуть необхідність запровадження локдауну на території України.

Вибір редакції

На початок