Уряд розробляє план "Б" у разі провалу карантину "вихідного дня"

Уряд розробляє план "Б" у разі провалу карантину "вихідного дня"

Уряд розробляє план "Б" у разі провалу карантину "вихідного дня"
УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що уряд розробляє план "Б" на випадок, якщо не спрацює "карантин вихідного дня". За його словами, тоді в Україні можуть запровадити більш жорсткий карантин.

Прем'єр-міністр розповів, що наразі карантин "вихідного дня" залишається "розумною альтернативою локдауну". Він також зазначив, що минулі вихідні показали, що люди обмежили свою мобільність найбільше із часу весняного карантину. Він додав, що ці та наступні вихідні - 28 та 29 листопада - діятиме карантин "вихідного дня" і лише після цього можливо буде оцінити його результат. Утім Шмигаль не виключає можливості введення жорсткішого карантину у разі, якщо ініціатива з тимчасовим локдауном провалиться.

"Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, але — це план "Б", якщо не спрацює карантин "вихідного дня". Ми почали публічне обговорення цього плану "Б", аби вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу", —

Він додав, що цього тижня відбулося дві зустрічі з міськими головами, зустріч із Радою церков, а також з представниками бізнесу. Шмигаль зазначив, що для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними та які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати.

За його словами, наразі тривають щоденні консультації з епідеміологами та інфекціоністами, а також аналізується ситуація по кожному регіону.

"Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає", — наголосив він.

Що відомо

  • Кабінет міністрів запровадив в Україні загальнодержавний "карантин вихідного дня" з 14 по 30 листопада.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що зменшення кількості хворих на COVID-19 завдяки впровадженню "карантину вихідного дня" очікується щонайменше через два тижні за умови його повного дотримання.

Вибір редакції

На початок