Іран визнав, що збив український літак

Іран визнав, що збив український літак

Іран визнав, що збив український літак
. undefined

Офіційний Іран заявив, що літак Boeing 737-800 компанії "Міжнародні авіалінії України" випадково збила іранська ракета, оскільки його прийняли за ворожий об'єкт. Про це йдеться в заяві генерального штабу Збройних сил Ірану, поширеному в суботу агентством ISNA.

"Внаслідок ненавмисної людської помилки літак був випадково збитий, що, на жаль, призвело до загибелі співвітчизників та іноземних громадян", – йдеться в заяві. Також наголошується, що "під час польоту літак опинився в безпосередній близькості до одного з важливих військових об'єктів Корпусу вартових ісламської революції (елітні частини ЗС Ірану) і за формою і висотою польоту нагадував ворожий об'єкт".

У заяві йдеться про те, що "через кілька годин після ракетних ударів (ЗС Ірану по військових базах США в Іраку) значно збільшилася кількість польотів американських військових літаків". "Ця обставина стала причиною підвищеної чутливості серед підрозділів протиповітряної оборони", – підкреслюється в повідомленні.

Свої співчуття вже висловив міністр закордонних справ Ірану Мохамад Джавад Заріф. Він, утім, також додав, що людський фактор, який і призвів до трагедії, спричинила викликана "авантюризмом США" криза.

Президент Ірану Хасан Роухані пообіцяв довести до кінця розслідування катастрофи українського літака під Тегераном і притягнути винних до відповідальності. Відповідну заяву він зробив в суботу після того, як ЗС Ірану повідомили про те, що літак був збитий помилково.

Як відомо:

На початок