Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон повідомив про наявність інформації, яка дозволяє припустити, що літак МАУ в Тегерані був збитий ракетою.
За словами британського прем'єра, може йтися про іранську ракету класу "земля-повітря", повідомляє ВВС.
Також Джонсон сказав, що якщо іранська ракета була задіяна, "це цілком могло бути ненавмисно".
Як відомо:
- 9 січня низка американських ЗМІ з посиланням на анонімні джерела серед урядовців, повідомили, що Іран міг помилково знищити український літак через переконання, що країна зазнала повітряної атаки з боку США.
- Згодом прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та союзників країни вказують на те, що Boeing авіакомпанії МАУ, який зазнав катастрофи біля Тегерану, був збитий ракетою, раніше таке ж припущення висловив президент США Дональд Трамп.
- 8 січня літак Boeing-737, який належить Міжнародним авіалініям України, розбився незабаром після зльоту з Тегерана. Він летів до Києва. За офіційною інформацією, на борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.
- Президент Володимир Зеленський висловив співчуття родинам загиблих в катастрофі літака МАУ в Ірані.
- З'явився список загиблих в авіакатастрофі літака Boeing-737, який летів з Тегерану до Києва. Загинули 11 громадян України, з яких 9 — члени екіпажу і двоє пасажирів.
- В авіакомпанії МАУ заявили, що літак Boeing-737, який зазнав катастрофи в Тегерані, був новим, зауважень до його технічної частини не було і він проходив перевірку 6 січня.
- Державіаслужба заборонила українським авіакомпаніям перельоти над повітряним простором Ірану до з'ясування причин катастрофи і планує позапланову перевірку МАУ.
- Суспільне зібрало все, що відомо про авіакатастрофу та загиблих українців.
- Офіс Генерального прокурора розпочав розслідування авіакатастрофи Boeing-737, яке йому доручив провести Зеленський.
- Президент Володимир Зеленський повернувся з Оману, провів робочу нараду з питань, пов'язаних із катастрофою літака МАУ в Ірані та оголосив 9 січня 2020 року днем жалоби.