Український літак міг бути збитий ППО Ірану - ЗМІ США

Український літак міг бути збитий ППО Ірану - ЗМІ США

Оновлюється
Український літак міг бути збитий ППО Ірану - ЗМІ США
undefined

Одразу кілька амерканських ЗМІ з посиланням на джерела серед чиновників повідомляють, що український Боїнг, який зазнав катастрофи під Тегераном 8 січня, міг бути збитий ППО Ірану, Тегеран продовжує заперечувати будь-яку причетність до інциденту.

Зокрема, видання CNN, посилаючись на велику кількість анонімних джерел серед федеральних чиновників, висловлює припущення, що Іран міг помилково знищити український літак через переконання, що країна зазнала повітряної атаки США.

Крім того, президент Трамп заявив, що "має підозри" з приводу того, що авіакатастрофа в Ірані не була пов'язана з технічими проблемами, вказуючи на те, що "хтось міг припуститися помилки з іншого боку".

Як повідомляє CBS News з посиланням на неназвані джерела серед військових США, американська розвідка приймала сигнали про ввімкнення радару, водночас супутники перед падінням українського літака виявили два запуски ракет "земля-повітря". Їхні висновки базуються на аналізі супутникових, радіолокаційних та електронних даних, що регулярно збираються американськими військовими та розвідкою. Як стверджує видання, офіційні посадовці США переконані, що Іран збив український рейсовий літак за кілька годин після атаки на американські цілі в Іраку.

Український літак міг бути збитий ППО Ірану - ЗМІ США
Український літак міг бути збитий ППО Ірану - ЗМІ США.

Також журнал Newsweek з посиланням на представника Пентагону, високопоставленого американського розвідника та іракську розвідувальну службу написав, що український літак зазнав удару з боку зенітно-ракетної системи "Тор-М1", виробленої в Росії. У свою чергу, кілька джерел Reuters зазначили, що, згідно з початковою оцінкою західних спецслужб, літак зазнав технічної несправності, його не збивала ракета.

Організація з цивільної авіації Ірану у своїй заяві спростовує версії про ракетний удар по українському Боїнгу, стверджуючи, що ця версія є "науково необґрунтованою, і такі плітки не мають сенсу".

Дані про можливу причетність Ірану до падіння літака також прокоментував офіційний Лондон, закликавши до надійного та прозорого розслідування авіакатастрофи в Ірані.

"Я не збираюся спекулювати на цьому питанні, але звіти, які ми бачили, дуже хвилюють, і ми розглядаємо їх у терміновому порядку", - заявив офіційний представник прем'єра Великої Британії.

Раніше секретар РНБО Данилов заявив, що українські фахівці розглядають сім версій, одна з них — літак був збитий ракетою із ЗРК "Тор" російського виробництва.

Як відомо:

На початок