Відео ймовірного попадання ракети в літак МАУ зняте у передмісті Тегерана – Bellingcat

Відео ймовірного попадання ракети в літак МАУ зняте у передмісті Тегерана – Bellingcat

Відео ймовірного попадання ракети в літак МАУ зняте у передмісті Тегерана – Bellingcat
Twitter

Відео з імовірним попаданням ракети в український літак, яке раніше опублікувало New York Times, було знято в житловому районі населеного пункту Паранд (координати: 35.489414, 50.906917). Це передмістя Тегерана на захід від аеропорту імені Імама Хомейні, звідки вилетів літак МАУ.

Визначити геолокацію відео вдалося розслідувачам Bellingcat. Вони показали анотовану версія відео, створену Джейком Голдіном з Newsy, на якій відзначені основні моменти.

Камера спрямована на північний схід, у напрямку траєкторії польоту PS752. Такі елементи, як на відео, можна помітити на наявних у відкритому доступі супутникових знімках, в тому числі лінію багатоквартирних будинків, ліхтарні стовпи й будівельний майданчик зліва від точки фільмування. На новому знімку, опублікованому Terraserver 15 листопада 2019 роки (не наводиться в цій статті з міркувань інтелектуальної власності) спостерігаються на відео невеликі будівлі вже побудовані, а їхнє положення збігається з кадрами відео.

Скріншот Bellingcat
Скріншот Bellingcat. Bellingcat

Скріншот Bellingcat
Скріншот Bellingcat. Bellingcat

"Вимірявши час, за який звук вибуху дійшов до точки знімання (близько 10.7 секунд), ми оцінили відстань по прямій від місця вибуху до точки фільмування. Воно склало близько 3,6 кілометра. Знаючи висоту польоту PS752 і скориставшись теоремою Піфагора, ми розрахували, що відстань в горизонтальній проєкції (по землі) від камери до місця вибуху становила близько 3,3 кілометра. Потім ми зіставили ці дані з нашої геолокації, а також наклали траєкторію польоту PS752 (взяту з FlightRadar24). Горизонтальна проєкція місця вибуху відповідає екстраполяції траєкторії польоту літака за даними FlightRadar24", — зазначили у Bellingcat.

Скріншот Bellingcat
Скріншот Bellingcat. Bellingcat

У статті зазначається, що невідомо, чому оператор вирішив почати знімати. Однак оскільки заявлялося про пуски двох ракет, можна припустити, що він увімкнув камеру, чекаючи потрапляння у літак другої. Як повідомили New York Times, оператор став знімати після того, як почув "якийсь постріл".

У Bellingcat додають, що їм вдалося визначити геолокацію відео, але дві фотографії, на яких, ймовірно, зображений фрагмент ракети комплексу "Тор-М1", ще належить верифікувати, попри заяви різних джерел про їхню справжність.

Фото уламка ракети
Facebook

Уламок ракети
Уламок ракети. Facebook

"Бойова частина розташована всередині ракети, тому носова частина могла вціліти після вибуху. На сході України було знято кілька схожих фотографій фрагментів ракет ЗРК "Тор", однак жодна з цих фото не ідентична тим, які, як повідомляється, були зняті після нещодавньої катастрофи в Ірані. Походження цих фотографій ще належить встановити, оскільки особи, що їх зняли, можуть відмовитися заявляти про це публічно. Ймовірно, цей фрагмент був знятий в житловому районі Паранда, а не біля місця аварії. На обох знімках показано одне й те саме місце та один і той самий об'єкт, що видно за ідентичним камінням і пошкодженням бордюру", — резюмували розслідувачі.

Як відомо:

На початок