У соцмережі опублікували відео, на якому нібито ракета збиває літак компанії "Міжнародні авіалінії України" в повітрі над Тегераном.
Як пише видання The New York Times, вони перевірили ролик і він — справжній.
"Відео, перевірене The New York Times, схоже, показує, що іранська ракета влучила в літак над Парандом, неподалік від аеропорту Тегерана, району, де український авіалайнер припинив передачу свого сигналу перед катастрофою", — зазначили у виданні.
За інформацією NYT, є й інші відео. Аналіз всього відеоматеріалу показав таке: коли ракета влучила в літак, стався невеликий вибух, проте все судно не вибухнуло, а продовжило політ протягом ще декількох хвилин. Потім авіалайнер, що горів, повернув назад до аеропорту і вже на зворотному шляху вибухнув і впав.


Як відомо:
- 8 січня літак Boeing-737, який належить Міжнародним авіалініям України, розбився незабаром після зльоту з Тегерана. Він летів до Києва. За офіційною інформацією, на борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.
- Президент Володимир Зеленський висловив співчуття родинам загиблих в катастрофі літака МАУ в Ірані.
- З'явився список загиблих в авіакатастрофі літака Boeing-737, який летів з Тегерану до Києва. Загинули 11 громадян України, з яких 9 — члени екіпажу і двоє пасажирів.
- В авіакомпанії МАУ заявили, що літак Boeing-737, який зазнав катастрофи в Тегерані, був новим, зауважень до його технічної частини не було і він проходив перевірку 6 січня.
- Державіаслужба заборонила українським авіакомпаніям перельоти над повітряним простором Ірану до з'ясування причин катастрофи і планує позапланову перевірку МАУ.
- Суспільне зібрало все, що відомо про авіакатастрофу та загиблих українців.
- Офіс Генерального прокурора розпочав розслідування авіакатастрофи Boeing-737, яке йому доручив провести Зеленський.
- Президент Володимир Зеленський повернувся з Оману, провів робочу нараду з питань, пов'язаних із катастрофою літака МАУ в Ірані та оголосив 9 січня 2020 року днем жалоби.
- 9 січня низка американських ЗМІ з посиланням на анонімні джерела серед урядовців, повідомили, що Іран міг помилково знищити український літак через переконання, що країна зазнала повітряної атаки з боку США.
- Згодом прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та союзників країни вказують на те, що Boeing авіакомпанії МАУ, який зазнав катастрофи біля Тегерану, був збитий ракетою, раніше таке саме припущення висловив президент США Дональд Трамп.