Пристайко: Україна отримала доступ до "чорних скриньок" літака, який розбився в Ірані

Пристайко: Україна отримала доступ до "чорних скриньок" літака, який розбився в Ірані

Доповнено
Пристайко: Україна отримала доступ до "чорних скриньок" літака, який розбився в Ірані

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що представники України, які перебувають в Ірані для розслідування катастрофи літака МАУ, отримали доступ до “чорних скриньок” і розмов диспетчерів з пілотами.

Про це він сказав під час брифінгу 10 січня.

За його словами, до Тегерана вирушила велика українська команда фахівців, до якої увійшло понад 50 осіб.

“Вони намагаються зібрати всі деталі літака, щоб зрозуміти, що з ним сталося. Отримуємо повну співпрацю від іранської сторони. Ми отримали доступ до деталей літака, до місця падіння. Поліція забезпечує безпеку цього місця. Хоча там спочатку мали доступ місцеві, що заважало розслідуванню”, - сказав Пристайко.

“Зараз наша команда отримала доступ і до “чорних скриньок”, і найближчим часом ми плануємо почати реконструкцію переговорів. Так само ми отримали доступ до записів диспетчерів з центру управління польотами в аеропорту Тегерана з нашими пілотами”, - додав міністр.

Він зазначив, що вся ця інформація аналізується і згодом буде представлена громадськості.

На запитання щодо того, що іранці бульдозерами розчищають місце падіння літака, Пристайко відповів, що на місці дійсно є роботи, але українська команда нібито не підтверджує дані про бульдозери.

“На місці дійсно відбуваються роботи. Крім того, що відбувається чистка, на жаль, деталі літака розкидало на великі території, включаючи певний населений пункт. Люди мають доступ. Будемо чесні, і фрагментів літака і, навіть, до фрагменти тіл. Це треба спеціальну можливість...це неприємно говорити, але треба прибрати”, - сказав міністр.

“Те, що були фотокартки бульдозерів, наша команда, яка перебуває там, не підтверджує ці фото. Підтвердження напряму від команди не було. Але вони працюють на тій частині, де найбільша кількість залишків, але повторюю, територія, де розкидані деталі лайнера, велика”, - наголосив Пристайко.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо ставлення України до інформації США, що літак міг бути збитий ракетою іранського ППО, очільник МЗС зазначив, що українська сторона не відкидає жодної версії причин авіакатастрофи. Він також анонсував розмову з іноземними міністрами стосовно створення “міжнародної коаліції” для розслідування авіакатастрофи.

“Ми зараз хочемо встановити істину і для цього ми хочемо створити міжнародну коаліцію, яка буде займатися розслідуванням. Я зараз буду говорити з міністрами закордонних справ... сподіваюсь, що ми зможемо домовитися про створення міжнародного механізму: кожна країна буде представлена для того щоб мати справедливе розслідування, включаючи компанію Boeing, яка була виробником, включаючи французьку компанії, які були виробником двигунів” , - розповів він.

При цьому міністр наголосив, що отримана Україною інформація від іноземних партнерів має таємний характер (дані передані розвідками цих країн).

Стосовно доступу українських фахівців, які перебувають у Тегерані, до необхідних даних Пристайко уточнив, що більшість із них - технічні спеціалісти, зокрема медики, які повинні отримати доступ до тіл. За його словами, тіла загиблих (в тому числі іноземних громадян) перебувають у різних лікарнях.

Міністр сказав, що на сьогодні немає підстав говорити про те, що іранська влада "не координує свою діяльність або недостатньо взаємодіє з Україною".

Окрім цього, відповідаючи на запитання щодо можливої грошової компенсації, якщо буде доведена вина Ірану в катастрофі, Пристайко сказав: “Безумовно, якщо ми доведемо, що цей літак був збитий, - будемо вимагати не тільки притягнення до відповідальності всіх винних, але й компенсації. Але про це на сьогодні ще рано говорити”.

Глава МЗС також уточнив, що до завершення розслідування катастрофи польоти літаків українських авіаперевізників до Ірану та Іраку заборонені, однак громадянам не забороняється за необхідності користуватися іншими авіалініями.

Як відомо:

На початок