"Ефекту не буде". Експерт прокоментував програму держпідтримки бізнесу на час карантину

"Ефекту не буде". Експерт прокоментував програму держпідтримки бізнесу на час карантину

Ексклюзивно
"Ефекту не буде". Експерт прокоментував програму держпідтримки бізнесу на час карантину
. УНІАН

Голова Союзу захисту підприємництва Сергій Доротич в ефірі Українського радіо розповів про те, як бізнесмени сприймають ініційовану президентом Володимиром Зеленським програму фінансової підтримки українців, постраждалих через карантин вихідного дня.

На думку Сергія Доротича, ініційовану президентом програму варто оцінювати як соціальну підтримку населення, а не захист підприємницької активності.

"Звичайно, копійка зайвою не буває і якоюсь мірою може допомогти комусь. Але не можна говорити, що це щось надзвичайне і збереже підприємницьку активність в Україні. Це більше соціальна програма по підтримці частини працездатного населення, яке задіяне у спрощеній системі оподаткування чи є найманими працівниками", – зауважив експерт.

Програма підтримки найманих працівників, на думку Сергія Доротича, також виглядає несерйозно.

"Наприклад, офіціант у ресторані, який закритий у суботу та неділю, отримує заробітну плату в Києві близько 15 тисяч гривень. Компенсація йому буде не у розмірі 8 тисяч гривень, а пропорційною до того часу, коли він не працював. Для ресторанів, базарів, торгових центрів вихідні – це основний виторг. У ці дні вони зараз недотримують до 60% прибутків. І пропорційне нарахування коштів за неробочі вихідні дні ніяк не вирішить проблему. Бізнес буде вимушений звільняти працівників або ж закриватись. Тобто ефекту від цього не буде. Не знаю, хто підказав президенту таку програму, яка вчергове дискредитує його і понижує його рейтинги. Вона не вирішить питання, а лише поглибить незадоволення", – поділився міркуваннями експерт.

Очільник Союзу захисту підприємців переконаний, що скасування податків для бізнесу теж не матиме ефекту, адже стосується лише частини підприємців.

"Щодо скасування податків тільки для першої групи, то це найменша група близько 200 тисяч осіб. Друга група є більш чисельною, але про неї ніхто не говорить. У нас в країні близько 700-800 тисяч фізичних осіб-підприємців. Єдиний податок на цій групі сягає близько тисячі гривень. І це вже серйозні втрати для бізнесу, якщо він буде закритий на повний локдаун. До того ж, платиться єдиний соціальний внесок. І він також скасовується лише для першої групи", – пояснив Сергій Доротич.

Крім зауважень щодо базових положень програми підтримки бізнесу, експерт висловив сумніви в ефективності її цифрового забезпечення.

"Будь-хто, хто користувався електронними сервісами, знає, що не все так просто. Так, можна просто зайти, подати, а воно буде відхилено. Треба буде папірчик, а на нього ще якийсь документ і довідку. Якщо говорити відверто, то наші електронні сервіси не працюють. Вони не є дієвими. На мою думку, президент не розуміє, що він говорить", – розповів Сергій Доротич.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що до Верховної ради подадуть законопроєкти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.
  • 16 листопада близько сотні людей зібралися біля Верховної ради на акцію проти "карантину вихідного дня". Організатор акції – кампанія "SaveФОП!".
  • За кілька днів петиція про скасування "карантину вихідного дня" набрала необхідну кількість голосів.
  • 17 листопада Верховна рада відмовилася скасувати карантину вихідного дня, запровадженого урядом 14 листопада
  • Окружний адміністративний суд Києва отримав уже три позови до Кабінету міністрів, а по всій країні прокотилися мітинги обурених і незгодних.
  • Суспільне поговорило з представниками ресторанного та кінобізнесу про те, як вони пережили перші карантинні вихідні і яким бачать вихід із ситуації. Підприємці кажуть, що втратили від 30% до 70% доходу за минулі суботу та неділю. Дехто з них, навіть, виступає за тимчасовий повний локдаун замість постійного вихідного.
  • До Конституційного суду надійшло подання 48 народних депутатів, переважно зі "Слуги народу", щодо відповідності Конституції постанови про "карантин вихідного дня".
  • Тим часом міністр культури Олександр Ткаченко пропонує уряду ввести двотижневий загальний карантин на новорічні свята.

На початок