Як врятувати підприємців під час карантину. План дій від Зеленського

Як врятувати підприємців під час карантину. План дій від Зеленського

Як врятувати підприємців під час карантину. План дій від Зеленського
. УНІАН

Президент Володимир Зеленський заявив, що до Верховної ради подадуть законопроєкти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Про це Зеленський повідомив у своєму влозі у Facebook. Суспільне розбиралося, яким чином влада має намір підтримувати бізнес у карантинні часи.

Допомога у 8 тисяч гривень

Фізичні особи – підприємці та наймані працівники, сфера діяльності яких потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тисяч гривень. За розрахунками влади, понад мільйон громадян зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 мільярдів гривень.

Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

"Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника", – зазначив Зеленський.

Читайте також: "В Україні запровадили "карантин вихідного дня" до кінця осені. Що зміниться"

Компенсація

Згідно з проєктом закону, підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, мають отримати компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами Зеленського, це – майже 1,5 мільярди гривень для близько 120 тисяч юридичних осіб.

"Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників", – сказав президент.

Читайте також: "Працюють усі!". Хто в Україні не підтримав "карантин вихідного дня" та що їм за це буде"

Податкові канікули

Влада також пропонує передбачити податкові канікули для бізнесу. Так, при посиленні обмежувальних заходів 200 тисяч фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

"Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття", — заявив Зеленський.

За його словами, малий і середній бізнес уже отримали понад 13 мільярдів гривень за програмою "Доступні кредити 5-7-9%".

Читайте також: "Під Радою підприємці протестували проти "карантину вихідного дня"

Зеленський додав, що в Офісі президента сподіваються на підтримку Радою запропонованих кроків і закликав українців підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі і розповідаючи про них у соціальних мережах.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вже обіцяв деякі з перерахованих преференцій закладам культури і бізнесу під час засідання уряду 11 листопада, на якому ухвалювали запровадження "карантину вихідного дня". Зокрема Шмигаль обіцяв компенсацію частини зарплат виробників у зв'язку з простоєм виробництва, виплати на дітей для родин фізичних осіб-підприємців, спрощений механізм реалізації форс-мажорних обставин (визнання "карантину вихідного дня" форс-мажорною обставиною - ред.), продовження програми кредитів "5-7-9", яка дозволяє отримати кредитні канікули або рефінансування для бізнесу.

Що відомо

  • 16 листопада близько сотні людей зібралися біля Верховної ради на акцію проти "карантину вихідного дня". Організатор акції – кампанія "SaveФОП!".
  • За кілька днів петиція про скасування "карантину вихідного дня" набрала необхідну кількість голосів.
  • 17 листопада Верховна рада відмовилася скасувати карантину вихідного дня, запровадженого урядом 14 листопада
  • Окружний адміністративний суд Києва отримав уже три позови до Кабінету міністрів, а по всій країні прокотилися мітинги обурених і незгодних.
  • Суспільне поговорило з представниками ресторанного та кінобізнесу про те, як вони пережили перші карантинні вихідні і яким бачать вихід із ситуації. Підприємці кажуть, що втратили від 30% до 70% доходу за минулі суботу та неділю. Дехто з них, навіть, виступає за тимчасовий повний локдаун замість постійного вихідного.
  • До Конституційного суду надійшло подання 48 народних депутатів, переважно зі "Слуги народу", щодо відповідності Конституції постанови про "карантин вихідного дня".
  • Тим часом міністр культури Олександр Ткаченко пропонує уряду ввести двотижневий загальний карантин на новорічні свята.
На початок