Петиція про скасування карантину у вихідні зібрала необхідну кількість підписів

Петиція про скасування карантину у вихідні зібрала необхідну кількість підписів

Петиція про скасування карантину у вихідні зібрала необхідну кількість підписів
Уніан

За три дні петиція про скасування "карантину вихідного дня", який уряд запровадив 11 листопада, набрала 26 948 з 25 тисяч необхідних. Тепер її має розглянути президент Володимир Зеленський.

У петиції йдеться, що рішення уряду суперечить деяким положенням Конституції та "матиме катастрофічні наслідки для економіки і соціокультурного життя".

Петиція з'явилась на сайті президента ще 10 липня, за день до прийняття рішення Кабміном. У документі вимагали не вводити в дію "карантин вихідного дня", а в разі його введення скасувати.

Читайте також: "Працюють усі!". Хто в Україні не підтримав "карантин вихідного дня" та що їм за це буде

Підписанти вимагають скасувати у містах заборону на здійснення підприємницької діяльності як в цілому, так і з обмеженням часу. Також у документі вказують про вимогу проводити консультації з громадськістю та представниками бізнесу кожного разу та з усіх питань щодо карантину.

Станом на ранок 14 листопада петиція "Ні карантину вихідного дня! Ні обмеженням в здійсненні підприємницької діяльності!" набрала 26 948 з 25 тисяч необхідних та має ще 89 днів для підписання.

Що відомо

  • Карантин "вихідного дня" діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка в проміжку з 14 по 30 листопада. Заборонятиметься робота закладів громадського харчування, ТРЦ та розважальних закладів. На вихідних буде діяти повна заборона роботи культурних закладів, спортзалів, фітнес-центр, закладів розміщення, в тому числі готелів (окрім тих, що виконують соціальні функції).
  • Школи та дитячі садки в Україні можуть працювати під час загальнонаціонального карантину. Закриватися вони повинні, якщо понад 50% учнів і персоналу пішли на самоізоляцію.
  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін не планує запроваджувати в Україні суворого карантину, оскільки країна не може його собі дозволити. Але продовжував розглядатися варіант введення "карантину вихідного дня".
  • Президент Володимир Зеленський підтримав запровадження "карантину вихідного дня", проте Міністерство культури та інформаційної політики та комітет Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики виступили проти цього.

Читайте також

Локдаун медичної сфери призведе до локдауну для всієї країни — Немчінов

На початок