Рада не підтримала скасування "карантину вихідного дня"

Рада не підтримала скасування "карантину вихідного дня"

Рада не підтримала скасування "карантину вихідного дня"
. Уніан

Верховна рада не підтримала постанову про скасування "карантину вихідного дня". Під час обговорення цього рішення думки у залі розділилися. Представники "Слуги народу" закликали колег не підтримати документ, а нардепи від опозиції виступали категорично проти карантину у вихідні дні.

Проєкт постанови №4381 за скасування "карантину вихідного дня" підтримали лише 149 народних депутатів із 226 необхідних.

Ініціаторами документу стали представники від різних політичних фракцій: "Слуга народу", "Голос", "Європейська Солідарність", ВО "Батьківщина", "ОПЗЖ".

Під час обговорення один з ініціаторів документу нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк сказав, що введенні урядом обмеження все одно не діють.

"Ви всі бачили, як пройшли ці вихідні. Деякі ресторани працювали, деякі міста відмовилися виконувати цей карантин. Деякі бізнеси банально реєстрували релігійні організації у своїх кафе. І це спрацьовувало, вони могли далі працювати", - пояснив він.

Заступник голови партії "Батьківщина" Сергій Соболєв зазначив, що уряду треба переглянути своє рішення стосовно карантину, бо "незрозуміло, для кого він введенний".

"Карантин повинен діяти для хворих людей і потенційно хворих. Усі країни, які це зрозуміли, йдуть шляхом унеможливлення і максимального карантину для хворих людей. Щоб вони не бігали здавати тест через усе місто в громадському транспорті, а потім поверталися назад, заражаючи сотні людей. А щоб це робилося безоплатно, в одному місці й бажано на дому", - сказав він.

Читайте також: Народні депутати розповіли, що думають про скасування карантину вихідного дня

Нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко зазначив, що рішення про "карантин вихідного дня" ухвалили дуже швидко, не попередивши підприємців.

Водночас голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія закликав колег дати уряду час, для того щоб оцінити результати "карантину вихідного дня".

"Ми повинні розуміти, що частковий карантин краще, ніж повний локдаун. Можливо, він не врятує ситуацію, але ймовірність, що врятує.Давайте надамо уряду 14 днів чи 20 днів, щоб побачити, чи дає це результати. І вже потім будемо приймати рішення", - сказав Арахамія.

Під час голосування у "Слуги народу" думки розділилися. За підтримку документу проголосували 34 народних депутатів цієї партії, 9 виступили проти, а 139 парламентарів утрималися. Решта депутатських фракцій та груп одноголосно підтримали постанову про скасування "карантину вихідного дня".

Рада не підтримала скасування "карантину вихідного дня"
Рада не підтримала скасування "карантину вихідного дня". Скріншот

Нардеп від "Слуги народу" Ігор Фріз, який голосував за документ, зазначив, що "нікого це не цікавить, чи виживе бізнес" через карантин у вихідні.

Постановою пропонувалося рекомендувати уряду переглянути обмежувальні заходи і пом'якшити карантин у вихідні дні стосовно:

  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
  • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  • приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення;
  • діяльності закладів культури і проведення культурних масових заходів;
  • приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Ради пояснив логіку карантину у вихідні дні. За його словами, обмеження на вихідних знизили активність людей у великих містах на 27%. Завдяки цьому уряд очікує на спад кількості заражень за два тижні.

Що відомо

  • Кабінет міністрів запровадив загальнодержавний "карантин вихідного дня" з 14 по 30 листопада.
  • Він діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка в проміжку з 14 по 30 листопада. Заборонятиметься робота закладів громадського харчування, ТРЦ та розважальних закладів. На вихідних буде діяти повна заборона роботи культурних закладів, спортзалів, фітнес-центр, закладів розміщення, в тому числі готелів (окрім тих, що виконують соціальні функції).
  • Дозволена працювати продуктовим магазинам, супермаркетам, 60% площі яких відведено під торгівлю продуктами, аптекам, ветеринарним аптекам, заправкам. Заклади громадського харчування мають працювати лише на винос.
  • За кілька днів петиція про скасування "карантину вихідного дня" набрала необхідну кількість голосів. Тепер її має розглянути президент.
На початок