Нардепи просять КСУ перевірити карантин вихідного дня на конституційність

Нардепи просять КСУ перевірити карантин вихідного дня на конституційність

Оновлено
Нардепи просять КСУ перевірити карантин вихідного дня на конституційність Колаж, Суспільне

До Конституційного суду надійшло подання 48 народних депутатів, переважно зі "Слуги народу", щодо відповідності Конституції постанови про карантин вихідного дня.

"До Конституційного Суду України 23 листопада надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції (конституційності) положень підпункту 17 пункту 10, пункту 15 постанови Кабінету міністрів"Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами", — йдеться в повідомленні пресслужби КСУ.

Читайте також: "Більше законів, хороших і різних. Що потрібно для виходу з конституційної кризи"

Згідно з ним, автори клопотання вважають, що окремі положення вказаної постанови не відповідають низці норм Конституції, а також зазначають, що порушені у конституційному поданні питання мають особливе суспільне та економічне значення, оскільки стосуються, в тому числі й життя і здоров'я громадян.

"Автори конституційного подання вважають, що наведені вище норми постанови № 641 суперечать положенням частини першої та другої статті 24Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками., частини першої та другої статті 42Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.Підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування обмежується законом., статті 43Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб., частини першої та третьої статті 49Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності., статті 64Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. та частині першій статті 92Виключно законами України визначаються: права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина; громадянство, правосуб'єктність громадян, статус іноземців та осіб без громадянства тощо. Конституції України (Основного Закону)", — йдеться у поданні.

У поданні стоять підписи, зокрема, Олександра Дубінського, Олександра Матусевича, Сергія Бабака, Ігоря Фріса, Анатолія Драбовського, Андрія Бобляха, Вячеслава Рубльова ("Слуга народу"), Лариси Білозір ("За майбутнє"). 

Що відомо

  • Кабінет міністрів запровадив в Україні загальнодержавний "карантин вихідного дня" з 14 по 30 листопада.
  • Національна поліція протягом вихідних оштрафувала 1395 людей за відсутність маски 21-22 листопада, з них 17 - у Києві.
  • Протягом минулої доби в Україні зареєстрували 10 945 нових випадків COVID-19, подолати хворобу змогли 4143 пацієнти.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив що уряд може запровадити жорсткіший локдаун у разі, якщо ініціатива з карантином "вихідного дня" не дасть результатів. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, це буде видно щонайменше через два тижні.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що зменшення кількості хворих на COVID-19 завдяки впровадженню "карантину вихідного дня" очікується щонайменше через два тижні за умови його повного дотримання.
  • Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко запевняє, що про повний новорічний локдаун в Україні говорити ще зарано. Нині в ОПУ відстежують результати введення карантину вихідного дня.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди