ОАСК отримав три позови через карантин вихідного дня

ОАСК отримав три позови через карантин вихідного дня

ОАСК отримав три позови через карантин вихідного дня
.

Окружний адміністративний суд Києва отримав три позови до Кабінету міністрів через карантин вихідного дня.

Зокрема, позови подали Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр.

"Позивачі просять суд скасувати встановлені урядом додаткові карантинні обмеження в період з 00 год. 00 хв. суботи до 00 год. 00 хв. понеділка на території України з 14 по 30 листопада 2020 року. На думку позивачів, встановлені обмеження негативно плинуть на діяльність закладів культури та призведуть до втрат близько 50% їх доходів за вихідні дні", - повідомили у пресслужбі суду.

Читайте також: "Працюють усі!". Хто в Україні не підтримав "карантин вихідного дня" та що їм за це буде

Як відзначається, суд ще вирішує чи відкривати провадження в адміністративній справі.

Раніше 16 листопада у парламенті зареєстрували проєкт постанови щодо скасування "карантину вихідного дня", який ініціювали представники всіх політичних фракцій: "Слуга народу", "Голос", "Європейська Солідарність", ВО "Батьківщина", "ОПЗЖ".

Що відомо

  • Кабінет міністрів запровадив загальнодержавний "карантин вихідного дня" з 14 по 30 листопада.
  • Він діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка в проміжку з 14 по 30 листопада. Заборонятиметься робота закладів громадського харчування, ТРЦ та розважальних закладів. На вихідних буде діяти повна заборона роботи культурних закладів, спортзалів, фітнес-центр, закладів розміщення, в тому числі готелів (окрім тих, що виконують соціальні функції).
  • Дозволена працювати продуктовим магазинам, супермаркетам, 60% площі яких відведено під торгівлю продуктами, аптекам, ветеринарним аптекам, заправкам. Заклади громадського харчування мають працювати лише на винос.
  • За кілька днів петиція про скасування "карантину вихідного дня" набрала необхідну кількість голосів. Тепер її має розглянути президент.
На початок