SpaceX вивела на орбіту 60 супутників Starlink

SpaceX вивела на орбіту 60 супутників Starlink

SpaceX вивела на орбіту 60 супутників Starlink
twitter.com/SpaceX

Компанія Ілона Маска SpaceX вивела на орбіту угруповання із 60 супутників Starlink, необхідних для створення глобальної супутникової інтернет-мережі. При цьому одну й ту саму ракету-носій Falcon 9 використали вдев’яте поспіль.

Про успішний запуск компанія повідомила у своєму Twitter. Ракета стартувала з мису Канаверал у США.

Невдовзі у SpaceX підтвердили, що супутники успішно дістались орбіти.

За деякий час після старту перший ступінь ракети спустився на платформу в Атлантичному океані. Цей запуск став сотим в історії SpaceX.

Супутники Starlink необхідні для створення глобальної мережі, яка забезпечить доступ до інтернету в будь-якій точці планети. Загалом компанія планує вивести на орбіту близько 11 тисяч супутників.

Що відомо

  • Раніше SpaceX скасувала запуск на орбіту чергової партії супутників Starlink через негоду.
  • Першу партію тест-супутників Starlink запустили 24 травня 2019-го, другу (вже повнофункціональну) — в листопаді 2019-го. Дві партії супутників запускали у січні 2020 року, по одній — у лютому, березні, квітні. У червні та серпні запустили по дві партії супутників. На початку вересня відбувся запуск 12-ї партії.
  • SpaceX запустила в космос супутник, який повідомлятиме про урагани та зміни рівня води.
  • Компанія SpaceX Ілона Маска провела перші успішні випробування прототипу ракети Starship SN5, яку планують використовувати для польотів на Місяць і Марс. Прототип злетів на 150 метрів і приземлився вниз. Попередні чотири прототипи вибухали під час випробувань.
  • Ілон Маск планує до 2050 року відправити на Марс мільйон людей. Для цього його компанія SpaceX будуватиме по сто кораблів Starship на рік.
  • Засновник компанії SpaceX Ілон Маск розповів, що перші поселенці на Марсі житимуть в будинках, схожих на скляні куполи
  • Компанія Ілона Маска SpaceX та NASA успішно запустили корабель Crew Dragon з екіпажем астронавтів до Міжнародної космічної станції.
  • Ілон Маск став другою найбагатшою людиною у світі.

На початок